Strelcom kola Tomáš Kravec

Strelcom kola Tomáš Kravec

(vz) – Bez prehry v 6. lige ObFZ Prešov je aj po dvanástom kole Chminianska Nová Ves. V siedmich zápasoch padlo 30 gólov a kolo jasne vyznelo pre domáce celky, ktoré dali 22 gólov a dostali osem, vyhrali päť duelov, jeden prehrali a jeden remizovali. Strelcom kola sa stal Tomáš Kravec z Rožkovian, ktorý sa do streleckej listiny zapísal štyrikrát a v poradí strelcov je na druhom mieste s jedenástimi gólmi podobne ako Dominik Dlugoš. Na čele je Martin Jakubko, ktorý po troch presných zásahoch v stretnutí Chminianskej Novej Vsi s Torysou už má na svojom konte trinásť gólov. Na dne tabuľky sa znova ocitli futbalisti Drienova.

Derby medzi Prešovom a Sabinovom bolo zaujímavé: VYHRAL ŠŤASTNEJŠÍ

Derby medzi Prešovom a Sabinovom bolo zaujímavé: VYHRAL ŠŤASTNEJŠÍ

(jm) – Šarišské derby v dohrávke prvého kola slovenskej florbalovej extraligy má svojho víťaza. FBC Mikuláš Prešov zdolali v rýchlom a napínavom súboji FBC Predator Sabinov najtesnejším rozdielom 7:6.

M. GERNÁT: Profesionál s neplatenou funkciou, za ktorú je však vďačný

M. GERNÁT: Profesionál s neplatenou funkciou, za ktorú je však vďačný

(jm) – Okrem toho, že sa pripravuje individuálne na suchu, trénuje na ľade hneď s dvomi mužstvami. S prvoligovým HC Prešov Panguins a v univerzitnom tíme Unipo Warriors, pôsobiaceho v Európskej univerzitnej hokejovej lige. V obidvoch mančaftoch by bol platnou posilou, no nič nenasvedčuje tomu, žeby v najbližších dňoch obliekol dres jedného z nich. Reč je o Martinovi Gernátovi, slovenskom reprezentantovi v ľadovom hokeji. Vyrastal v Prešove, ako dorastenec odišiel do Košíc, odtiaľ na päť rokov za more. Tam, ako je známe, je to často o obrovskom šťastí, či o zhode „tisícok“ náhod, či sa ten ktorý hráč objaví čo len raz v drese niektorého z klubov NHL. Vnukovi hádzanárskej legendy Martinovi Gregorovi, ktorého z roku 2011 draftoval Edmonton Oilers, to dopriate nebolo.

Športovec mesiaca august 2017

Športovec mesiaca august 2017

(jm) – Minulý týždeň zavítali do redakcie dvaja úspešní športovci a jeden „náhradník“. Prišli prevziať ocenenie za víťazstvo v súťažnej ankete Športovec mesiaca august 2017, ktorú sme na začiatku tohto roka obnovili na stránkach našich novín. Jej úlohou je zviditeľniť šport v našom meste, no v prvom rade jednotlivcov, ktorí svojimi výkonmi a výsledkami dali medzi fanúšikmi o sebe najviac vedieť – a to v troch kategóriách – dospelí (nad 18 rokov), dorastenci, juniori a kadeti (od 16 do 18 rokov vrátane), žiaci (do 15 rokov vrátane). Čitatelia môžu kedykoľvek posielať svoje tipy na adresu sport@povecernik.sk.

Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety Športovec mesiaca júl 2017

Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety Športovec mesiaca júl 2017

(jm) – Minulý týždeň zavítali do redakcie dvaja úspešní športovci a jeden „zástupca“. Prišli si prevziať ocenenie za víťazstvo v súťažnej ankete Športovec mesiaca júl 2017, ktorú sme na začiatku tohto roka obnovili na stránkach našich novín. Jej úlohou je zviditeľniť šport v našom meste, no v prvom rade jednotlivcov, ktorí svojimi výkonmi a výsledkami dali medzi fanúšikmi
o sebe najviac vedieť – a to v troch kategóriách – dospelí (nad 18 rokov), dorastenci, juniori a kadeti (od 16 do 18 rokov vrátane), žiaci (do 15 rokov vrátane).
Čitatelia môžu kedykoľvek posielať svoje tipy na adresu sport@povecernik.sk .

R. Pekár: „Ak je človek dostatočne motivovaný a disciplinovaný, dokáže v živote veľké veci“

R. Pekár: „Ak je človek dostatočne motivovaný a disciplinovaný, dokáže v živote veľké veci“

(jm, dt) - Radovan Pekár (36) je služobne najstarším hráčom Tatrana. Hádzanej sa venuje takmer dvadsaťosem rokov. O tom, že je tomuto športu skutočne oddaný, svedčia aj jeho úspechy. Nielenže získal niekoľko titulov majstra Slovenska, ale pôsobi aj ako kapitán tímu. Porozprávali sme sa s ním o jeho športovej kariére, prezradil nám skutočne zaujímavé veci.

Tatranec, nová posila 1. FC Tatran Tomáš Sedlák: „Verím, že sa v najvyššej súťaži zachránime“

Tatranec, nová posila 1. FC Tatran Tomáš Sedlák: „Verím, že sa v najvyššej súťaži zachránime“

(šaja) – Aj keď ho v detstve bavil hokej, nakoniec zvíťazil futbal. Tatranec, vyštudovaný mechanik strojov a zariadení, Tomáš Sedlák (34) sa z Michaloviec nechal nahovoriť na prestup do prešovského 1. FC Tatran, aby posilnil náš tím.

Beh po 133 schodoch na Šidlovci bol znova vydareným podujatím, Večerník bol pri tom...

Beh po 133 schodoch na Šidlovci bol znova vydareným podujatím, Večerník bol pri tom...

Od začiatku minulého týždňa až do štvrtka počasie v Prešove bežeckému športu pod holým nebom neprialo, proti bol dážď. V piatok sa však počasie umúdrilo, akoby niekto tam hore tušil, že v sobotu sa v mestskej časti Šidlovec bude konať ojedinelé podujatie svojho druhu v širokej okolici. Bol ním beh do vrchu po 133 schodoch s názvom 3b Šidlovská 133-ka, o Pohár prešovského večerníka. Slniečko v ten deň popoludní síce svietilo, no nebola to žiadna neznesiteľná páľava. A kto chcel, mohol sa schovať pod husté konáre tamojšieho lesa.

3. PREŠOVSKÝ CYKLOMARATÓN mal 423 účastníkov!

3. PREŠOVSKÝ CYKLOMARATÓN mal 423 účastníkov!

(pv) - Organizátori 3. Prešovského cyklomaratónu, občianske združenie Cyklomaratón Prešov, majú dôvod na spokojnosť. Akcia sa teší priazni nielen Prešovčanov, zúčastnil sa jej aj hosť z Nemecka. Absolvovalo ju rekordných 423 účastníkov. Oproti vlaňajšiemu ročníku sa na štart postavilo o 49 cyklistov viac. Štartovalo sa na štyroch okruhoch, hlavný meral 42 kilometrov. Začínal na Hlavnej ulici v Prešove a viedol cez obce Gregorovce, Šarišské Sokolovce, Orkucany, Sabinov, Ražňany, Ostrovany, Medzany, Veľký Šariš s cieľom v jazdeckom areáli v Prešove. Okrem toho sa štartovalo aj na ďalších troch okruhoch, dva z nich boli určené väčším a menším deťom, jeden bol určený pre hendikepovaných jazdcov a vozičkárov.

Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety Športovec mesiaca jún 2017

Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety Športovec mesiaca jún 2017

(jm) – Minulý týždeň zavítali do redakcie traja úspešní športovci. Prišli si prevziať ocenenie za víťazstvo v súťažnej ankete Športovec mesiaca jún 2017, ktorú sme na začiatku tohto roka obnovili na stránkach našich novín. Jej úlohou je zviditeľniť šport v našom meste, no v prvom rade jednotlivcov, ktorí svojimi výkonmi a výsledkami dali medzi fanúšikmi o sebe najviac vedieť – a to v troch kategóriách – dospelí (nad 18 rokov), dorastenci, juniori a kadeti (od 16 do 18 rokov vrátane), žiaci (do 15 rokov vrátane). Čitatelia môžu kedykoľvek posielať svoje tipy na adresu sport@povecernik.sk .