Prežiť výnimočné chvíle  na výnimočných miestach. Aj o tom je kaštieľ Fričovce.

Prežiť výnimočné chvíle na výnimočných miestach. Aj o tom je kaštieľ Fričovce.

Presne to ponúka zákazníkom Hotel Kaštieľ Fričovce. Okrem výnimočného prostredia, vždy ústretového personálu ponúka aj ubytovanie, luxusnú reštauráciu, prístupné ceny, a hlavne dávajú priestor pre to, aby ich zákazníci mohli prežiť svoje mimoriadne chvíle a nechceli na nich nikdy zabudnúť. Ponúkajú krásne prostredie, areál, park, budovy, ktoré majú svoju historickú hodnotu. Interiéry a exteriéry, ktoré dokážu urobiť z nevesty princeznú, ale i potešiť každé oko zákazníka.

V centre histórie, bohov, hrdinov, kráľov či prírody
 
Renesančný kaštieľ vo Fričovciach dal postaviť Valent Berthóty v prvej polovici 19. storočia. Na objekte je bohatá sgrafitová ornamentika, s dôrazom na 150 mytologických a historických postáv predstavujúcich antických bohov ako napríklad Mars, či Venuša, hrdinov ako bol Brutus, panovníkov Flavia, Tita, umelci nnezabudli pripomenúť návštevníkom božské cnosti. Exteriér tvorí neobyčajný park, ktorý je zároveň chránený štátom. Park pri kaštieli Fričovce sa môže pýšiť jediným rastúcim exemplárom  stromu ginka na východnom Slovensku. 
 
Kaštieľ Fričovce je miestom, ktoré má dlhoročnú tradíciu. „Spokojnosť zákazníkov je pre personál vždy prvoradá, a preto máme klientov, ktorí náš kaštieľ a služby využívajú opakovane,“ zdôrazňuje majiteľ František Tomko. Priestory renesančného kaštieľa poskytujú bohaté možnosti pre organizáciu svadieb a rôznych firemných akcií, na ktoré sa špecializujú. Rovnako sú vhodné pre plesy, oslavy, konferencie či sympózia, semináre, firemné prezentácie, rybačku pri jazere a „garden párty“ v zaujímavých exteriéroch parku.Výhodou Kaštieľa Fričovce je aj reštaurácia, ktorá je v prevádzke každý deň. „Služby našich kuchárov tak môžu využiť aj rodiny, ktoré si počas víkendu chcú zájsť na chutné jedlo niekam do príjemného prostredia, vysvetľuje majiteľ. Považujeme to teda za typ pre verejnosť ako stráviť nedeľný deň.Súčasťou parku je aj jazierko, v ktorom si zákazníci môžu uloviť vlastnú rybu, ktorú im následne naservírujú. Tento „lovecký“ zážitok je pre návštevníkov ako bonus.
 
„Prioritou nášho biznisu je, aby sme našim klientom umožnili stráviť výnimočné chvíle na výnimočných miestach,“ hovorí František Tomko. Priestory Kaštieľa Fričovce majú široké portfólio služieb, ktoré sú prepojené s jednotlivými podujatiami, ktoré tu organizujú. K dispozícii majú veľkú svadobnú sála s kapacitou až 150 miest. Menšie salóniky sú zase vhodné na súkromné oslavy, alebo firemné podujatia. Napríklad poľovnícky salónik, ktorý má 15 miest, alebo takzvaný hudobný salónik, ktorý poskytuje priestor pre 30 hostí. Súčasťou je aj reštaurácia,  kaviareň, letná terasa, vinná pivnica a altánok s grilom.
 
Ohúri každého
 
„Mladé páry, rodiny, firmy a podobne dostanú noblesu. Niečo také iné, odlišné, originálnejšie ako sú bežné reštaurácie,“ zdôrazňuje František Tomko. „Ponúkame exkluzívny priestor, ojedinelý na východnom Slovensku, a teda renesančný kaštieľ, ktorý nie je bežný v okolí Prešova.“ „Ala carte menu“ je súborom chutných jedál z dielne kvalitných kuchárov, ktoré nielen chutia, ale sú aj pastvou pre oči. Za dôležitý benefit kaštieľa vo Fričovciach je možné označiť jeho lokalitu. Nie je to pamiatka, ktorá by bola umiestnená v meste, alebo v centre dediny, práve naopak, stojí samostatne a z každej strany je obklopená parkom. Kaštieľ s hotelom zaručuje súkromie pre svadobčanov, oslávencov, či firemné podujatia, respektíve hostia si môžu svoj deň v kruhu rodiny či priateľov užívať bez hluku veľkomesta v tichu zelene a vône kvetov. Jediný hluk, ktorý dokážu zaručiť, bude štebot vtáčikov.
 
 
Hotel Kaštieľ Fričovce a jeho priestory v exteriéri či interiéri ponúkajú spektrum možností pre vytvorenie očarujúcich svadobných  fotografií. Výhodou sú aj ich vlastné ubytovacie zariadenia. Poskytuje to pohodlie, ktoré môžu využiť nielen svadobní hostia, ale aj zamestnanci počas firemných podujatí.
 
„V zariadení vieme zabezpečiť celý catering od výzdoby, jedla, cez hudbu, fotografa, dokážeme odporučiť konkrétnych ľudí, ale rovnako sme flexibilní v prípade, ak si chcú snúbenci, alebo firmy, či rodiny všetko zariadiť sami. Ich oslavy môžeme spestriť o ohňostroj, či dnes veľmi obľúbeným vypúšťaním balónov šťastia.“ Zákazníci si môžu sami vystavať vlastnú mozaiku služieb z ponuky Kaštieľa Fričovce, alebo mimo nej. 

Diskusia k článku