„Pálenô“ je najlepšie. Radšej ale z legálnej pálenice

„Pálenô“ je najlepšie. Radšej ale z legálnej pálenice

V okolí Prešova je osem legálnych páleníc. Stále „obľúbené“ sú aj tie domáce. Pozor, ak sa so svojou domácou výrobou pochválite neprávnemu človeku, môže vás to vyjsť poriadne draho. Zákon je prísny, dokonca hrozí aj väzenie.

Sezóna začína
 
„Domáca musí byť na každej oslave. Už tretiu sezónu sme si dávali vypáliť kalvados aj slivovicu. Priznám sa, že máme v dedine aj známeho, ktorý si vypaľuje ovocie doma sám. Je pravdou, že teraz sa to robí všetko potajme, lebo zákony sú prísne. Verím mu a viem, že robí poriadnu robotu,“ priznáva  Stanislav z okolia Lipian. Domáca pálenka je pre Slovákov tradíciou. Základy domácich páleníc sa otriasli najmä po tom, čo  v Čechách prepukol škandál s predávaným metyalkoholom. Dobrú úrodu však nikto nechce len tak nechať napospas.  Podľa našich informácií je v regióne osem legálnych páleníc. Tie zatiaľ nemajú problém so spracovaním. Ich sezóna sa práve začína. Začala sa čerešňami, končí sa slivkami. „Každý rok je iný. Obávam sa však, že tento rok na slivovicu sliviek nebude. Pri dažďoch pred pár týždňami nám do slivky udrel blesk. Máme ešte dve, ale plody sú malé, úroda bude poslabšia,“ posťažoval sa Stanislav. Býva to však tak, že keď sa nezúžitkuje všetko ovocie, ide na pálenie. Tak je to aj v rodine Sabolovcov. „Čo sa nezužitkuje, dávame kvasiť a potom vypáliť. Máme už aj dobre odležané fľaše, najstaršiu z roku 1976. Pre mňa je to istota, že je to čistý destilát a nikomu, koho ním ponúknem, sa nič nestane. Tým v obchodoch veľmi neverím, sú to destiláty z obilia a zemiakov, prifarbené esenciami, ale domácemu alkoholu dáva chuť ovocie,“ povedal  zo skúseností Anton Sabol. Podľa domáceho „znalca“ by mala dobre vypálená pálenka na okrajoch „retiazkovať“ a mala by mať aspoň 50 percent.
 
Liter domácej za 5 eur
 
Majiteľ miestnej pálenice  Radoslav Marcin nám prezradi, koľko domáca pálenka pestovateľov stojí. „Vypálenie jedného kotla trvá asi tri hodiny a je to zhruba 30 litrov čistého destilátu. Najprv sme pestovateľom účtovali poplatok za kvas a spotrebnú daň, ale neboli s tým spokojní, hádali sa, tak sme zmenili systém. Teraz platia za službu a to 2,50 eur za liter alkoholu a 2,70 je spotrebná daň za liter. Stopercentný alkohol im zriedime na požiadanie buď na 60 alebo 50-percentný.“
 
Zmena legislatívy
 
Podľa zákona každá právnická a fyzická osoba, ktorá chce vyrábať lieh v liehovarníckom závode na pestovateľské pálenie ovocia, musí písomne požiadať miestny príslušný colný úrad o registráciu. Na území Slovenskej republiky je zakázaná nelegálna výroba liehu neregistrovanými subjektmi, nelegálne pálenie liehu v domácich podmienkach, predaj nelegálne vyrobených a dovezených liehovín, predaj liehu a liehovín bez licencií, neoprávnené nároky na vrátenie spotrebnej dane z liehu a nelegálny dovoz a vývoz liehu. Takisto je pestovateľovi zakázané nechať si vypáliť ovocný kvas v nelegálnej čiernej domácej pálenici alebo vlastniť domáce zariadenie na výrobu liehu. Colníci dodržiavanie pravidiel kontrolujú. Majú zmapované, že služby 8 pestovateľských páleníc v regióne doteraz využívalo 1 637 pestovateľov ovocia. „Výroba liehu „podomácky“ je nelegálna a považuje sa za trestný čin. Fyzickej osobe, ktorá si takýmto spôsobom lieh vyrobí, hrozí sankcia najmenej 3 319 eur a lieh jej bude zadržaný,“ uviedla hovorkyňa Renáta Kravcová.
 
 
Tento rok došlo ešte k jednej zmene. Zníženú sadzbu dane si môžu uplatniť pestovatelia za vypálený ovocný kvas pre vlastnú potrebu a to znamená, že pre jednu domácnosť je stanovený limit 43 litrov alkoholu. Podľa hovorkyne Colného úradu v Prešove Renáty Kravcovej si môže zákazník dať vypáliť alkohol aj vo viacerých páleniciach, ale celkové množstvo na jeho osobu a domácnosť so zvýhodnenou sadzbou spotrebnej dane je stanovené na 43 litrov alkoholu. Ak ho pestovateľ prekročí, musí to oznámiť prevádzkovateľovi pálenice a zaplatiť plnú sadzbu spotrebnej dane. V opačnom prípade mu hrozí pokuta do 166 eur.
 
Ilustračné foto: www 

Diskusia k článku