Kosí mesto zadarmo súkromné pozemky?

Kosí mesto zadarmo súkromné pozemky?

Prečo nie je urobená pasportizácia zelene?

(šaja) – So zaujímavými postrehmi vystúpili v rámci interpelácií niektorí prešovskí poslanci. Poukázali na to, že sa v meste nekosí dostatočne a tiež poukázali na závažný fakt – mesto vraj kosí súkromníkom pozemky grátis.

„Veľa ľudí sa sťažuje na nepokosené priestranstvá na Sídlisku II. Mamičky sa nevedia dostať na detské ihriská. Ale veľmi by ma zaujímalo, prečo sa v meste kosia súkromné pozemky? Napríklad pred ženskou hádzanárskou halou je tisícpäťsto metrov štvorcových súkromného pozemku, ďalej na Obrancov mieru je šesťsto metrov štvorcových a kosí to mesto. Zaujímavé je to, že keď sa kosia iné priestranstvá, tak sa pokosia aj tieto. Preverte to, aby sme nekosili súkromníkom zadarmo pozemky,“ požiadala Jaroslava Kutajová. Jej slová prekvapili aj samotnú primátorku Andreu Turčanovú. 


Takto vyzerá tráva pri cyklistickom chodníku. 

„Nemyslím si, že to kosí mesto,“ zareagovala primátorka. „Nezdá sa mi to, ale preverím to,“ dodala. 
O tom, že za mestské peniaze sa kosia pozemky súkromníkom, informoval aj poslanec Martin Lipka. „Kosia sa pozemky, ktoré boli prenajaté či ktoré boli predané. Nie je to správne, ustrážme si to.“ Dodal aj to, že poslanec Mikuláš Komanický žiadal pred dvomi rokmi pasportizáciu zelene, ale dodnes nedostal odpoveď. Poslanec sa vyjadril aj k interpeláciám. „Pre mňa je interpelácia vážna vec, ale neraz sa mi stane a nemusím interpelovať, idem si sám za konkrétnym zamestnancom a vybavím si záležitosť. Niekedy sa mi totiž zdá tá interpelácia pre zamestnancov niečo také, ako keby robili menej, ako by mali,“ povedal. 
 
 

Zgrupujú sa v parku 
 
Jeho ďalšie slová boli adresované náčelníkovi mestskej polície. „Medzi Levočskou ulicou a Ulicou Clementisovou v parku sa stále zgrupujú neprispôsobiví občania z okolitých dedín. Zbierajú odpadky po celom sídlisku. Monitorovať ich nevieme, potom sa stretnú v tom parku a prerozdeľujú ten neporiadok. Ľudia sa boja kvôli nim chodiť z Levočskej na Trojku, obchádzajú to. Preto žiadam náčelníka, aby to bolo kontrolované a aby ich stretnutia rozpúšťali. Keď chodím smerom na Poprad, fakt ten pohľad na pravú stranu je zlý.“ Martin Lipka ešte dodal, že je potrebné vyčistiť vpuste na Sídlisku III. „Sú zanesené a treba ich vyčistiť, problém je aj na Volgogradskej pri zariadení pre vozičkárov. Majú problém prejsť z jednej strany na druhú.“ 

Foto: V. Zamborský, PK

Diskusia k článku