Problémov v meste je neúrekom: Čo so sociálnymi bytmi?

Problémov v meste je neúrekom: Čo so sociálnymi bytmi?

(šaja) - Opakujúce sa vlámania do nákupného centra, hnijúci strom, ktorý nemá kto odpratať, ale aj nepokosená tráva – toto všetko trápi Prešovčanov.Sekčovčanov trápi neporiadok a aj bezpečnosť v objektoch v nákupnom stredisku Opál. Za posledné dva mesiace sa tam do jedného z nich štyrikrát vlámali zlodeji. Prepadli obchod či fitness centrum. Žiadajú, aby mestská polícia pripravila koncepciu ako toto nákupné stredisko chrániť viac ako doteraz. Navrhujú osadiť kameru aj v Opále. 
 

Rigol na Cemjatu 

Ako ukazuje každodenná realita, v meste je problémov viac než dosť. „Z hlavnej cesty na Cemjate steká po dažďoch voda na Medvediu ulicu, ktorá je v dezolátnom stave. Myslím si, že radnica by to v rámci opráv mohla vyriešiť tým, že tam vybudujú rigol, ktorý by vodu z hlavnej cesty odvádzal do potoka. Zároveň navrhujem, aby sa Medvedia ulica zaradila do harmonogramu opráv, a aby sme ju aspoň vysypali drťou v smere od mesta Prešov, lebo tam je situácia najhoršia. Financovať by sa to mohlo z fondu opráv ciest, ktoré má mesto k dispozícii. Nech nedôjde k tomu, aby úrad požiadal poslancov z výboru našej mestskej časti, aby na opravu vyčlenili peniaze. My máme pár eur, ale tie sme rozdelili na drobné opravy a táto cesta si vyžaduje väčšiu opravu a mesto na to peniaze má,“ povedal René Pucher. 
 

Čo so sociálnymi bytmi? 

V interpelácii spomenul aj tému sociálnych bytov. Tých je v našom meste žalostne málo. Navrhol, aby sa tieto byty zriadili v mestských priestoroch, ktoré sa nevyužívajú a mesto ich nedokáže prenajať. „Volebné obdobie pomaly končí, skúste sa tomu povenovať. Priestorov máme dosť a keď som sa rozprával na sociálnom odbore, tak sme zistili, že tie priestory by možno postačovali. Mohli by výrazne pomôcť,“ myslí si poslanec. 
Zároveň dodal, že na Kollárovej ulici sa skončí výmena vodovodného potrubia. „Predpokladám, že sa na ceste bude robiť nový asfalt. Zrejme sa bude frézovať hlboko a ľudia nás už teraz vopred upozorňujú, aby cesta bola nižšie ako chodníky, aby voda z cesty nestekala ľuďom do domov. Lebo takéto problémy tam už boli, niekoľko miest je tam takých, kde voda stojí. Treba myslieť na to, aby voda odtekala po ceste, alebo aby sa spravili obrubníky smerom k domom, alebo sa našlo iné riešenie. Dohliadnite na to, aby to bolo v poriadku,“ apeloval na pracovníkov radnice. 
 

(Ne)kosenie trávy

Vo svojom vystúpení spomenul aj pálčivý problém v našom meste – (ne)kosenie trávy. „Viem, že toto je problém celého mesta, ale volali mi ľudia z Výboru mestskej časti číslo dva, že sa tam ešte nekosilo. Neviem, v čom je problém, či to súvisí s objednávkami, ale tráva je vysoká. Napríklad na Obrancov mieru na ostrovčekoch pri ceste je tak vysoká, že nie je vidieť ľudí, ktorí prechádzajú cez cestu. Prosím o promptné vyriešenie tohto problému a aby sa táto situácia už neopakovala,“ uzavrel René Pucher. 

Foto: V. Zamborský

Diskusia k článku