Bývanie na sídlisku: Hulákanie a hákové kríže na autách!

Bývanie na sídlisku: Hulákanie a hákové kríže na autách!

(šaja) - Neporiadok, hluk a vulgárne pesničky, dokonca aj hákový kríž na aute – toto všetko trápi niektorých obyvateľov Švábov. Tvrdia, že vyčíňanie mládeže musia znášať každý deň a pýtajú sa, prečo ešte stále nezakročila mestská polícia. Tí ale tvrdia, že sa zatiaľ nikto nesťažoval a preto nemali čo riešiť.

„Bývam tu roky, ale toto, čo sa tu deje v posledných týždňoch, je neúnosné. Mladí ľudia dennodenne hulákajú pod oknami a ešte si púšťajú vulgárne pesničky. Aj cez deň aj večer neskoro do noci. Nemáme pokoj, nemôžeme si po robote oddýchnuť,“ povedal nám jeden z obyvateľov. Jeho slová potvrdila aj pani, ktorá nechce byť menovaná. „Nechcem, aby mi poškodili auto, alebo niečo spravili vnúčatám. Zgrupujú sa tu na Lomnickej v drevenom altánku a tiež na detskom ihrisku. Keď sú tam, nemôžu tam ísť matky s deťmi. Ihrisko je predsa pre deti, nie pre dospelých,“ dodáva nahnevaná žena. 

„Keď počujem tie ich vulgárne piesne, rýchlo utekám s deťmi do auta, aby to nepočuli. Okrem toho robia neporiadok, všade sú nahádzané odpadky, plechovky a fľaše. Niektorí sú takí opití, že ledva stoja na nohách a ani nemajú osemnásť rokov,“ myslí si jedna z mamičiek. 
 

Obyvatelia sa sťažujú na hluk a neporiadok. 

Policajti, riešte to!

Od miestnych sme sa ešte dozvedeli, že ide stále o tú istú skupinu mladých ľudí. Majiteľ jedného auta dokonca našiel na aute nakreslený hákový kríž. „Chceme, aby to mestská polícia už konečne riešila,“ odkazujú nespokojní obyvatelia. Na spomínanom sídlisku sme sa včera boli pozrieť. Všade bolo ticho a ani v altánku nikto nevysedával. 
 
Na Šváboch boli päťkrát 
 
A čo na to mestská polícia?„Podnet sme okamžite preverili. Zistili sme, že v tomto roku nemáme ani jeden podnet týkajúci sa rušenia verejného poriadku v tejto lokalite. Na základe podnetu tam však mestskí policajti počas uplynulého víkendu vykonali päť kontrol v rôznych časových úsekoch dňa, pričom nezistili osoby narúšajúce verejný poriadok,“ uviedol náčelník mestskej polície Ján Andrejko. 
Ako ďalej dodal, znečistenie v okolí altánku mestskí policajti nahlásili príslušnému oddeleniu na radnici s požiadavkou na jeho vyčistenie, pričom pracovníci menších obecných služieb spomínaný priestor čistili. Rovnako nahlásili zmluvnej spoločnosti aj potrebu vykosenie okolitej plochy. 
 
Na mieste je ale otázka, prečo sú občania nespokojní a vyzývajú mestskú políciu k riešeniu ich dlhodobého problému?

Foto: šaja 

Diskusia k článku