Živel zmenil tvár pešej zóny

Živel zmenil tvár pešej zóny

(dt) - Centrum mesta sa zmenilo. Žiadny zásah architektov, podpísal sa pod to prírodný živel. Stromy, ktoré ešte donedávna tvorili kolorit pešej zóny, sú dnes už minulosťou.

V nedeľu popoludní sa mestom prehnala veterná smršť, ktorá po sebe opäť zanechala spúšť. Tentoraz boli najviac zasiahnutými lokalitami sídlisko Sekčov, Solivach, ulica Východná, Moyzesova, A. Matušku a ďalšie. Na Vansovej ulici strhlo z obytného domu časť strechy. Tá nešťastne dopadla na detské ihrisko, ktoré poškodila. Obyvatelia obytného dobu neboli jediní, ktorí prišli o strechu nad hlavou. Silný vietor strhol, alebo vážne poškodili strechy aj na ďalších budovách a domoch v meste. Zasiahnuté boli aj niektoré stĺpy verejného osvetlenia či trolejbusové vedenie. 

Už ani pred kostolom sa neskryjete v tieni stromov.

Búrka ohromnou silou zasiahla aj centrum mesta. Floriánovou ulicou tiekla tak silná voda, že odnášala reštauračné terasy. Zasiahnutá bola aj Hlavná ulica a predovšetkým Južný park, kde spadli tri stromy. Rovnako poškodilo stromy pred Konkatedrálou sv. Mikuláša, ktoré museli byť z bezpečnostných dôvodov zrezané. 

 
    Strhnutá strecha na Vansovej ulici dopadla rovno na detské ihrisko.                              Benátky na Floriánovej ulici. 
 
Škody budú odstraňovať niekoľko dní. Mesto sa ešte nestihlo spamätať zo supercely, ktorá ho zasiahla začiatkom mesiaca a počasie už znovu vyčíňalo. Našťastie ani pri jednej udalosti neboli žiadne obede, no škody sú ohromné. Najviac utrpela mestská zeleň. Stromy, ktoré skrášľovali mesto niekoľko desaťročí sú zrazu preč. Ostali po nich len pusté miesta. 

 
Južný park v meste teraz pôsobí pusto. 

Foto: dt, www

Diskusia k článku