Parkovanie pred kúpaliskom: Nadávky, hlásenie v rozhlase a boj o miesta

Parkovanie pred kúpaliskom: Nadávky, hlásenie v rozhlase a boj o miesta

(šaja) - Bojujú o každé parkovacie miesto! Prešovčania, ktorí bývajú na Sídlisku III v blízkosti kúpaliska sú poriadne nahnevaní. Na ich parkovacích miestach totiž teraz parkujú návštevníci kúpaliska a oni majú problém zaparkovať svojich štvorkolesových tátošov. Nepomáha ani hlásenie v rozhlase a tak sa pred kúpaliskom a pod oknami neraz ozýva krik a nadávanie.

Priam tropické horúčavy prilákajú momentálne  na „kupko“ viac ako tisícku ľudí denne. Mnoho ľudí však nevyužíva mestskú hromadnú dopravu, ale prichádzajú  autami. A práve vtedy nastáva boj o parkovacie mesta. 

Vyjsť z toho parkoviska je naozaj umením.
 
„Bývam tu roky, ale toto je už  vrchol!  Od rána od deviatej je problém nájsť si miesto na parkovanie. Prečo neparkujú na vyhradenom parkovisku,  ale na našich miestach pred blokmi? Parkovisko  má slúžiť pre nás, obyvateľov,“ hnevala sa pani Viera. „Celé leto je tu plno áut, každý si parkuje, kde chce. Prevádzkovateľ kúpaliska by si to mal ustrážiť, lebo ľudia sú nahnevaní,“ dodal ďalší z obyvateľov. 
 
Jozef Paľa-Kočiščák, ktorý areál kúpaliska prevádzkuje nám potvrdil, že  o probléme s parkovaním vedia a riešia ho. „Zápasíme s ním od začiatku prevádzkovania kúpaliska,“ povedal.  Ako ďalej dodal, parkovisko pre návštevníkov kúpaliska je označené tabuľou. „Vieme, že ľudia parkujú, kde sa im zachce a preto ich na to, že pred bytovkami nemajú parkovať  upozorňujeme hlásením v rozhlase  trikrát denne. Na problém  nás upozorňuje aj mestská polícia. Okrem toho, obyvatelia bytoviek neraz našim klientom pre parkovanie aj vynadajú,“ priznal. 

 
Ľudia parkujú, kde sa len dá...
 
Zaujímalo nás, koľko miest je teda na parkovisku vyhradených pre kúpaniachtivých klientov. Na to nám konateľ odpovedať nevedel. Uviedol, že na kúpalisko v tomto horúcom počasí denne zavíta aj tisícdvesto ľudí, väčšina z nich prichádza na autách. „K dispozícii je veľké parkovisko, ale aj tak kapacitne nestačí. V budúcnosti plánujeme vybudovať ďalšie parkovacie miesta z vlastných zdrojov, záleží však od radnice, v akej podobe nám to schváli,“ uzavrel  Jozef Paľa-Kočiščák. 
 
Foto: redakcia 

Diskusia k článku