Zanedbaný areál „Vojenskej“ nemocnice: Čo s ním?

Zanedbaný areál „Vojenskej“ nemocnice: Čo s ním?

Je dobré, že mnohým Prešovčanom záleží na tom, ako naše mesto vyzerá. Do redakcie každý deň dostávame rôzne podnety, v ktorých poukazujú na problémy. Jeden nám poslala Mária K., ktorá nás upozornila na neudržiavaný priestor v areáli bývalej „Vojenskej“ nemocnice.

„Vo „Vojenskej“ nemocnici mám lekárku, ktorú musím kvôli svojmu zdravotnému stavu navštevovať pomerne často. Viem, že je to starší komplex budov a nečakám žiadnu výraznú modernizáciu, no stav, v akom je priestor vo vnútri areálu, je na zaplakanie. Všade sú nánosy lístia a ihličia, popraskaný betón a to nehovorím o stave lavičiek, ktoré tam sú k dispozícii. V dňoch, kedy boli vonku vysoké teploty a vo vnútri bolo na nevydržanie, mnohí pacienti hľadali úľavu vonku. Dlhé čakanie u lekára si chceli spríjemniť čakaním vonku, no bohužiaľ si nemali kde sadnúť. Lavičky, ktoré tam sú, sa nedajú použiť, pretože sú v dezolátnom stave. Sú špinavé a rozbité. Je na ne skutočne smutný pohľad,“ takto opísala stav areálu pani Mária.

O dezolátnom stave lavičiek niet pochýb.

Do „Vojenskej“ nemocnice sme sa teda vybrali aj my, aby sme zistili, ako to tam vyzerá. Naše fotografie len potvrdzujú slová našej čitateľky. 
Ak sú celé, tak sú veľmi špinavé...
 
Na tento problém upozornili Prešovčania primátorku Andreu Turčanovú aj na sociálnej sieti. Tá na to zareagovala slovami: „Areál je mi dobre známy, problém je, že mestu patrí iba budova vpravo. Ľavá časť aj s komunikáciami patrí súkromnej spoločnosti a tam, kde je ten škaredý rozmrvený asfalt, sú pozemky vo vlastníctve nemocnice. Po mojom nástupe do úradu sme odsúhlasili ich zámenu za pozemky pri nemocnici, žiaľ, pre nesúhlas ministerstva sa zámena nerealizovala a mesto nemôže zo zákona investovať do cudzieho majetku. Naďalej sa snažíme nájsť formu, ktorá bude prijateľná pre obe strany, lebo Vás zaujíma výsledok a nie to, prečo sa to nedá.“

Foto a text: dt

Diskusia k článku