Kotlík Open 2017 znova spojil Prešovčanov pre dobrú vec. Rozdali takmer tisíc porcií!

Kotlík Open 2017 znova spojil Prešovčanov pre dobrú vec. Rozdali takmer tisíc porcií!

Nádherné počasie, výborná atmosféra! Nič viac si organizátori sobotňajšej dobročinnej akcie Kotlík Open 2017 nemohli ani priať. Na prírodnom kúpalisku Delňa to žilo už od skorého rána. Jednotlivé družstvá sa poctivo pripravovali na varenie svojich špecialít. Bolo ich štrnásť a navarili takmer tisíc porcií! Na obed už celá Delňa príjemne rozvoniavala. O skvelú atmosféru sa postaralo nielen takmer letné počasie, ale aj folk roková hudobná skupina White monkey band.

Štrnásť družstiev prišlo nielen predviesť svoje kulinárske schopnosti, ale aj podporiť dobrú vec. Výťažok z podujatia totiž poputuje Oddeleniu pediatrie Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove a Občianskemu združeniu Deťom pre život. 
 
Súčasťou podujatia bola aj seniorská olympiáda, ktorej sa zúčastnili seniori prešovských denných centier.  Aj im sa táto akcia veľmi páčila. „Cítim sa veľmi dobre. Som tu s priateľmi, súťažíme a potom sa tešíme na guľáš. Niektoré disciplíny nám šli lepšie a iné horšie. Mne osobne sa najviac darilo pri streľbe zo vzduchovky a, naopak, najhoršie mi šiel hod granátom. Niekedy je to tak, čím viac sa človek snaží, tým  menej sa mu darí, ale ak mám zhodnotiť celkovo túto akciu, tak je veľmi vydarená,“ dodáva s úsmevom pani Mária, ktorá navštevuje denné centrum Pod Kalváriou. Aj seniori z denného centra na Sídlisku III si akciu veľmi pochvaľovali. „My chodíme na takéto súťaže pravidelne a veľmi nás to baví. Sme šesťčlenné družstvo a zatiaľ sa nám celkom darí, aj keď viac to ide ženám ako mužom,“ skonštatoval pán Ján. 
 
Aj prešovskí seniori si akciu veľmi pochvaľovali. 
 
Siedmeho ročníka Kotlík Open sa zúčastnili aj minuloroční víťazi. Šarišsko-oravské družstvo prišlo navariť opäť svoj výherný Tokáň. „My chodíme často po „guľášoch“. Radi trávime čas spolu a varíme. Musím sa priznať, že často aj vyhrávame, pretože ideme hlavne po kvalite. Aj tento rok sme tu s naším Tokáňom, ktorý sme oproti minulému roku vylepšili. Je v ňom šesť druhov slaniny, päť druhov papriky, dva druhy mäsa. Každý má svoju úlohu a, samozrejme, guľáš pripravujeme s láskou,“ hovorí členka družstva Lenka Čičatková. 
Minuloroční víťazi potvrdili aj tento rok svoje prvenstvo. 
 
Niektorí sa akcie zúčastnili prvýkrát. Aj Paľo Krempaský z družstva Palyho družina mal na Kotlík open svoju premiéru. „Ja som na tejto akcii prvýkrát. Minulý rok som sa bol len pozrieť a páčilo sa mi to, takže som sa rozhodol tento rok aj zúčastniť. Varíme Hasičský guľáš, keďže som bývalý hasič a skrýva v sebe aj tajnú ingredienciu, ktorú ale neprezradím,“ dodal.

 
Druhé miesto získal Hasičský guľáš družstva Palyho družina. 
 
Niektorí seniori sa rozhodli nielen zúčastniť športového dňa, ale prispeli aj svojou vlastnou špecialitou. „Varíme Senior guľáš. A je to tu skvelé. My sme aj súťažili na seniorskej olympiáde, takže sme sa zabavili a teraz sa dobre najeme. Slnko svieti, hrá nám skvelá hudba, čo viac si môžeme priať,“ opisuje s nadšením pani Terézia. O tom, že ich guľáš mal úspech, svedčil aj takmer prázdny kotlík. Zahanbiť sa nedali ani seniori z družstva Družba. „My varíme guľáš Á la Dušan. Každý tu varí guľáš, ale nikto nemá guľáš pomenovaný po niekom inom. Naším hlavným kuchárom je Dušan, tak preto sme sa rozhodli guľáš po ňom pomenovať. Akcia sa nám páči a myslím si, že práve pri takýchto akciách sa ľudia zbližujú a utužujú vzťahy,“ hovorí s úsmevom pán Peter.
 
Tak, ako minulý rok, aj tento sa podujatia zúčastnilo družstvo Raz-dva, ktoré zastupovalo Občianske združenia Deťom pre život. „Sme radi, že sa organizuje takáto akcia, z ktorej výťažok ide okrem detskej nemocnice aj nášmu združeniu Deťom pre život a my následne môžeme pomôcť deťom, ktorým život skomplikovala zákerná choroba. Zároveň sa chceme poďakovať organizátorom, Patrikovi Tomičovi a Alexandrovi Ernstovi, že nás opäť na túto akciu prizvali,“ hovorí Marek Novacký. 

 
Marek Novacký s Julkou z OZ Deťom pre život.  
 
Zaujalo aj družstvo Bliss K8 a to najmä tým, že ho tvorili len dvaja mladí, sympatickí páni a to Peter Mikolaj a Vlado Kovaľ. „My sme len dvojčlenné družstvo a varíme „fazuľovicu“. Tešíme sa, že vyšlo počasie a akcia je skvelá. Radi varíme a sme radi, že prostredníctvom toho môžeme podporiť aj takúto dobročinnú akciu,“ prezrádza Peter. Zaujali nielen „fazuľovicou“, ale aj malým pomocníkom Šimonom, ktorý veľmi milo ľudí pozýval na ochutnávku.  

 
Malý Šimon (vpravo) zvolával všetkých na „fazuľovicu“.

Varenia sme sa zúčastnili aj my, redakcia Prešovského večerníka. Našu špecialitu, guláš z diviny s troma druhmi húb, pripravil Patrik Tomič. „Je tu výborná atmosféra, počasie nám vyšlo, ľudia sú skvelí a dobre sa bavia. Už na úvod sa nám podarilo vyzbierať peknú sumu peňazí, čo ma veľmi teší. Varenie mi zatiaľ ide báječne a teraz sa už len hráme s chuťou, takže verím, že ukuchtíme niečo skvelé,“ pochvaľoval si Patrik Tomič.
 
Porodcovia Alexander Ernst a Štefan Rafajlovič spolu s Patrikom Tomičom (vľavo).

Každé družstvo pozorne sledovala porota, ktorú tvoril Alexander Ernst, Štefan Rafajlovič a  Martin Aman. Porota hodnotila rôzne kritéria, ako napríklad technologický postup, použité suroviny a ich atraktívnosť, vzhľad družstva a celková nálada, no dôležitým kritériom bola hygiena. Tá potom najlepšie špeciality aj ohodnotila cenami. Tretie miesto si rozdelili družstvá Bliss K8 a družstvo Raz-dva. Druhé miesto získal Hasičský guľáš Paľa Krempaského. A napokon, prvé miesto obhájili minuloroční víťazi, Šarišsko-oravské družstvo so svojím Tokáňom. Špeciálnu cenu získal guľáš Prešovského večerníka, čo milo potešilo nielen redakciu, ale aj autora špeciality, Patrika Tomiča. 

 
Text a foto: Dominika Tuptová  

Diskusia k článku