Obyvatelia na Plzenskej: „Tú značku dajte preč!“

Obyvatelia na Plzenskej: „Tú značku dajte preč!“

(šaja) – Dopravná značka im komplikuje život. Obyvatelia na Plzenskej ulici tvrdia, že pred ich bytovým domom nemôžu parkovať „cudzie“ autá bez toho, aby nedostali pokutu od mestských policajtov. Hoci značka Zákaz vjazdu s dodatkovou tabuľou okrem dopravnej obsluhy na ceste je osadená už roky, niektorí žiadajú jej odstránenie.

„Nemôžu tu parkovať autá z iných okresov, lebo niekto hneď zavolá mestskú políciu a tá dáva pokuty. Ale keď ku mne príde priateľ, alebo niekto z rodiny a nemá prešovskú značku, tak kde má parkovať?“ – pýta sa nahnevaná obyvateľka Lívia Daňková. 

„Bývam tu päť mesiacov, mám tu trvalý pobyt a dostal som niekoľkokrát pokutu za to, že tu parkujem. Vraj parkujem zle, lebo nenechávam na ceste dostatok miesta, čo ale nie je pravda. Policajti mi argumentovali tým, že na komunikácii nenechávam na šírku voľných šesť metrov. Lenže to je blbosť, lebo toľko metrov nemá ani samotná cesta,“ krúti hlavou nad argumentmi Prešovčan Patrik Kmec (26), ktorý dostal dve pokuty. Raz mu chceli policajti namontovať aj blokovú zábranu na koleso auta. „Povedali mi, že keď tu bývam, mám im priniesť zmluvu o trvalom pobyte, čo som odmietol. Policajti ma šikanujú, ja tu bývam a nemôžem parkovať pred bytovkou? Parkoval by som na parkovisku, ale večer, keď prídem z práce, už nie je voľné ani jedno miesto,“ dodáva. „Budem rád, keď značku odstránia a budeme mať pokoj,“ dúfa. 

 

„Je to nezmyslená značka, veď tu nie je žiadna dopravná obsluha. Nemá žiaden význam, len nám komplikuje život. Nemáme pokoj v dome, lebo susedia, hneď ako zbadajú auto s inou poznávacou značkou, volajú policajtov. A tí dávajú pokuty,“ hovorí Lívia Daňková a dodáva: „Na mestskom úrade mi jedna úradníčka z odboru dopravy povedala, že tu nesmú parkovať autá s cudzími evidenčnými značkami.“
 
Iný názor na vec má ďalší obyvateľ. „Spomínanú značku tu osadili preto, lebo pred bytovkami parkovalo veľa áut. Vodiči odparkovali, lebo je to lokalita blízko centra a je to zadarmo. A obyvatelia, ktorí tu žijú, nemali kde parkovať. Táto situácia znovu nastane, ak značku odstránia,“ myslí si. 
 
O vyjadrenie sme požiadali predsedníčku Výboru mestskej časti číslo 4, Renátu Fedorčíkovú. „Odstránenie dopravného značenia Zákaz vjazdu s dodatkovou tabuľou okrem dopravnej obsluhy môžu obyvatelia nahlásiť priamo na Odbor dopravy a životného prostredia, alebo aj osobne na Výbore mestskej časti.“
 
Foto: šaja

Diskusia k článku