Poslanec Martin Matejka: „Takto vyženieme z centra všetkých podnikateľov“

Poslanec Martin Matejka: „Takto vyženieme z centra všetkých podnikateľov“

(šaja) – Nezvyčajné a niekedy až nezmyslené odpovede dostávajú na svoje požiadavky poslanci mestského zastupiteľstva. O tom, čo všetko im odpisujú úradníci na ich žiadosti, informovali aj na minulotýždňovom zasadnutí. Jedného z poslancov však trápi aj to, ako macošsky sa radnica správa k podnikateľom v centre Prešova.

V rámci interpelácie vystúpil poslanec Martin Matejka. „Suché lístie odpratávajú v týchto dňoch pracovníci malých obecných služieb spolu s jednou spoločnosťou, že? Jazdia na malom traktoríku, ale zároveň vlečkou a traktorom vytvárajú na trávniku doslova oraninu. Bolo by dobré, keby po tráve jazdil nejaký menší traktor, nemyslím to v zlom, ale je vyzerá to strašne. Občania posielajú fotky a sú nespokojní,“ povedal. 

Nie sme ako Košice, hádžeme im polená pod nohy 
 
Martina Matejku trápi aj ďalší, pre podnikateľov závažný problém. „Prečo sa zmenili zásobovacie hodiny v centre mesta od piatej do deviatej? Čie to bolo rozhodnutie? Vieme, čo tým spôsobíme? Ja osobne som vďačný, že podnikatelia sú za takýchto podmienok ochotní ešte podnikať. Veď z centra takto vytratíme všetkých podnikateľov, ktorých tu ešte máme. Problém je v tom, že keď človek, ktorý otvára o desiatej, má prísť o koľkej ráno, aby stihol zásobiť svoj obchod? Veď aj tí obchoďáci chodia zásobovať napríklad až z Dubnice, taký človek je rád, keď sa tu dotrepe po desiatej. A o deviatej už dostane od policajtov pokutu za to, že stojí na Hlavnej. Viem, že mi tu budete argumentovať, že v iných mestách, napríklad v Košiciach je to tak. Ale s podnikateľmi treba komunikovať a my nie sme ešte ako Košice. Keď budeme mať také podmienky ako Košice, pochopím to, ale nemáme ich. Myslím, že v tejto veci sa podnikateľom fakt hádžu polená pod nohy. Oslovili nás ľudia, ktorí chcú ísť podnikať do iných miest. A nezabúdajme na to, že sú to platitelia daní,“ uzavrel Martin Matejka.
 
Odpovede považuje za vtip 
 
Poslankyňa Renáta Fedorčíková zas reagovala na odpovede z odboru hlavného architekta. „Ide o požiadavky, kde som žiadala doplniť stromy do prázdnych výsadbových mís. Odpovede z radnice považujem za žart, keď mi z úradu prípade odpoveď, že sa plánuje projektová dokumentácia v roku 2018 s výhľadom na rok 2019 a 2020. Pýtam sa, čo sa v tejto oblasti robilo od roku 2015?“
Poslankyňa kolegov oboznámila aj s ďalšími doslova nevšednými odpoveďami z radnice. „Moja požiadavka sa týka osadenia prístrešku mestskej hromadnej dopravy na Košickej ulici v smere do mesta. Je potrebné spomínaný prístrešok osadiť. Odpoveď znie, že prístrešok bude osadený nanovo po určení vhodnosti jeho osadenia na základe rozhodnutia odborov mestského úradu. Nerozumiem, čo tým kto chcel povedať, keď zastávka hromadnej dopravy tam je. Neviem ani termín, preto žiadam túto odpoveď upraviť a ten prístrešok zrealizovať. V odpovedi sa ďalej uvádza, že je opätovne otvorená zmluva so spoločnosťou, ktorá ich realizuje. Túto odpoveď čítam už tri roky a zrejme ju budem čítať aj v budúcom roku zas a znova,“ dodala so smiechom poslankyňa. 
 
Foto: šaja

Diskusia k článku