Plecháče skončia, „pľac“ dostane novú tvár

Plecháče skončia, „pľac“ dostane novú tvár

(šaja) – Obľúbený „pľac“ na Sídlisku III. vynovia. Predajcovia sa môžu tešiť na pekné moderné prostredie už na jar budúceho roku. Kompetentní plánujú zlepšiť nielen predajné podmienky pre trhovníkov, ale aj dopravu v okolí tržnice.

Správcom trhoviska je mestská spoločnosť  Technické služby. „Počítame s tým, že niektorí trhovníci z centra mesta sa premiestnia na sídlisko, bude ich teda viac  a chceme pre nich pripraviť  čo najlepšie podmienky. Už dnes je tam situácia kritická, hlavne čo sa týka dopravy. Plánujeme zokruhovať cestu, aby sa prístup k tržnici  zjednodušil,“ povedal predseda Výboru mestskej časti 1 Mikuláš Komanický. 

Ako ďalej dodal, predávajúci majú teraz horšie podmienky a to hlavne v zime. Preto sa uvažuje o vybudovaní úplne nových stánkov. Mali by byť drevené, podobné ako tie, v ktorých predávajú trhovníci teraz v centre mesta. „Mali by byť väčšie, aby mali možnosť uskladniť svoj tovar. Okrem toho uvažujeme nad tým, že zastrešíme celú plochu  trhoviska,“ prezradil novinky.  Hoci je celá akcia len v „plienkach“, Mikuláš Komanický verí, že v apríli už budú predajcovia predávať vo vynovených priestoroch. Na tržnici je   okolo šesťdesiat stánkov. Plechové stánky, ktoré špatia okolie, budú teda už čoskoro minulosťou.  
 
Foto: www

Diskusia k článku