Kvetinárstvo na „trojke“: Mesto zaspalo

Kvetinárstvo na „trojke“: Mesto zaspalo

(šaja) – O objekt bývalého kvetinárstva pri Centrume je zo strany podnikateľov záujem, ale zdá sa, že radnica zaspala. Myslia si to poslanci, ktorí „úradujú“ na Sídlisku III. Tvrdia, že radnica už dávno mala rozhodnúť a záujemca mohol podnikať. Zatiaľ sa tak ale nestalo.

O kúpu objektu prejavil záujem istý podnikateľ, no objavila sa aj ďalšia ponuka. Tá sa týka prenájmu a ten je pre mesto výhodnejší. Prenajímateľ má záujem vziať objekt do dlhodobého nájmu a to na desať rokov. Pre radnicu je to výhodnejšie, lebo po uplynutí tejto doby objekt ostane vo vlastníctve mesta, kým pri predaji by o kvetinárstvo mesto definitívne prišlo. 
Na čo čakajú? 
 
„Radnica trochu zaspala, už vedia, čo je pre nich výhodnejšie a tak mali rozhodnúť. Neviem, prečo sa nerozhodli pre konkrétneho podnikateľa, na čo teraz čakajú? “ pýta sa predseda Výboru mestskej časti číslo 1 Mikuláš Komanický. Zároveň dodáva, že s touto otázkou sa na poslancov mestskej časti každomesačne obracajú obyvatelia sídliska, ktorým sa nepáči, že nepekný objekt špatí okolie Centrumu. Na celú vec upozornil na ostatnom zasadnutí mestského zastupiteľstva aj poslanec Štefan Hermanovský. Aj jeho zaujímalo, čo sa bude diať ďalej. „Mesto súťaž, ktorá už má víťaza, zrušiť môže, ale pre víťaza by to bolo neférové. Mestské zastupiteľstvo ho ale nepotvrdilo, lebo niektorí poslanci tvrdia, že ponuky na prenájom sú výhodnejšie ako kúpa.“ O nebytových priestoroch kedysi rozhodoval výbor, ktorý ale primátorka Andrea Turčanová zrušila. Zriadila novú komisiu, na ktorej čele je ona. „Na ťahu je mesto a je naozaj najvyšší čas, aby sa začalo konať. Je to viac ako dva mesiace, objekt chátra a podnikatelia nemôžu podnikať,“ uzavrel Mikuláš Komanický. 
 
Foto: www 

Diskusia k článku