Družbu konečne opravia

Družbu konečne opravia

(šaja) – Schátralý objekt PKO Družba na Sídlisku III sa po rokoch konečne dočká rekonštrukcie. Kultúrny stánok je v dezolátnom stave, špatí okolie. Radnice plánuje rekonštrukciu v budúcom roku.

Objekt na Námestí Kráľovnej pokoja sa Prešovčanom nepáči. „Sú to roky rokúce, čo je v takom zlom stave. Prečo s tým mesto niečo nespraví? Vyzerá to otrasne, ľutujem tie deti, ktoré tam trénujú. Tie obrovské polámané okná sú veľmi nebezpečné,“ povedala nám Prešovčanka Iveta. 
 
Deti trénujú v zlých podmienkach

 
„S rekonštrukciou Parku kultúry a oddychu sa na sídlisku začne v budúcom roku. Radnica plánuje preinvestovať cez milión eur,“ povedal nám predseda výboru mestskej časti číslo 1 Mikuláš Komanický. Aj on potvrdil, že budova je v dezolátnom stave a rekonštrukcia je nutná. Do PKO sa totiž neinvestovalo niekoľko rokov a zub času zanechal poriadne stopy. „Je to nebezpečné pre deti z folklórneho súboru Šarišanček, ktoré tancujú v presklenom objekte. Okrem toho, cez tie zničené okná veľmi prefukuje, sú tam katastrofálne podmienky,“ konkretizoval problémy predseda Mikuláš Komanický. 
 
Z financií bude uhradená kompletná rekonštrukcia vrátane opravy okien a strechy. Potrebný bude aj posudok statika. Tento rok boli z mestskej kasy uvoľnené financie na projektovú dokumentáciu. O peniazoch rozhodovali poslanci mestského parlamentu ešte vlani. Rekonštruovať sa bude postupne v priebehu dvoch rokov. 
 
 

Diskusia k článku