Čierna skládka: „Zakladateľ“  nabonzoval sám seba

Čierna skládka: „Zakladateľ“ nabonzoval sám seba

(šaja) - Na životné prostredie zvysoka kašle! Nezodpovedný občan vysypal poriadny bodrel do miestnej časti Solivar. Kompetentní ale vedia, kto je vinníkom! „Zakladateľ“ totiž pri čiernej skládke nechal svoje dokumenty, ktoré ho prezradili. Vinníkovi teraz hrozí mastná pokuta.

 Pokuta takmer dve tisíc eur? 

„Je to nehorázne, ako niektorí obyvatelia znečisťujú životné prostredie rôznym odpadom. Niekedy je len veľmi ťažké nájsť majiteľov odpadu, ktorí doslova vyhodia len tak do prírody. Tento prípad je ale výnimočný, lebo údajne majiteľ skládky pri nej nechal nejaké dokumenty. Prípad už rieši polícia,“ potvrdil nám vedúci Odboru životného prostredia na Okresnom úrade v Prešove Miroslav Benko. 
 
Telefonický "bonz"
 
Práve jemu včera ráno zavolal istý Prešovčan a upozornil ho na „objav“ v časti Solivaru. „Ak zistíme, že ide o nebezpečný odpad, tak vinníkovi hrozí pokuta až do výšky 1 500 eur. V prípade, že tam nájdeme komunálny odpad, bude to riešim radnica v priestupkovom konaní,“ dodal Miroslav Benko. 

 

 
„Prípad odpadu z automobilov bol kvalifikovaný ako priestupok zhoršenia životného prostredia podľa §45/1 zák. č. 372/90 a keďže tieto priestupky polícia neobjasňuje, bude skutok odstúpený na Okresný úrad, odbor starostlivosti o životné prostredie,“ uviedol pre náš denník krajský policajný hovorca daniel Džobanik. 
 
Foto: Okresný úrad, odbor životného prostredia

Diskusia k článku