Veľké srdcia – Veľká pomoc na Deň vtákov. Bojovník Marko: „Ručička aj nožička ma počúva stále viac“

Veľké srdcia – Veľká pomoc na Deň vtákov. Bojovník Marko: „Ručička aj nožička ma počúva stále viac“

(šaja) – Krásna akcia Deň vtákov sa konal začiatkom apríla v hoteli Dukla. Šarmantní muži zhodili saká, vyzliekli košele a rozviazali kravaty. Niektorí si na hlavy nasadili kuchárske čapice, iní vzali zástery a poď ho do roboty. Lebo chlapi na Dni vtákov buď varili, alebo robili čašníkov, aby takto pomohli ľuďom v núdzi. Otcom tejto prekrásnej myšlienky je Anton Bidovský. Každý rok dá dokopy skvelú partičku kamarátov a takto spoločne pomáhajú tým, ktorí to veľmi potrebujú.

Dobroty kuchárov ochutnávali hostia a to, čo zaplatili za vynikajúce jedlá, poputovalo chorým deťom. Medzi tými, ktorí varili bol aj Jozef Mačupa, Štefan Rafajlovič, Jozef Lenz, Jozef Zajac a Ondrej Gaľa. V obsluhe boli stálice Anton Bidovský, Pavol Urban, Alexander Ernst, Patrik Tomič, Peter Senko, Jozef Gaľan a aj nováčik Juraj Hudáč.
 

Peniaze odovzdal Štefan Rafajlovič (vľavo) a Štefan Tarkovič (vpravo).
 
Postupne vám budeme prinášať príbehy tých, ktorí boli takto finančne obdarení. Dnes prinášame príbeh malého, usmievavého Marka Šambronského. Chlapček sa narodil s nefunkčnou pravou stranou mozgu a má nefunkčnú ľavú stranu tela. „Cvičenie a rehabilitácie sú pre neho nevyhnutnosťou, stoja však mnoho peňazí,“ hovorí mama Kristína. Synček pravidelne cvičí, ale najviac mu pomáhajú rehabilitácie a kondičné cvičenia s odborníkmi. Nie sú však preplácané poisťovňou. 
 
110 – krát v komore
 
„Predali sme auto a keď mal Marko dva roky, dali sa do práce. Výsledok sa dostavil, náš milovaný chlapček začal chodiť. Síce krivká, ale chodí. Milo nás prekvapuje aj naďalej. Trápi nás ale to, že naše financie sa stenčujú, naše pôžičky sú vysoké a ďalšie vziať nemôžeme. Syn navštívil aj hyperbarickú komoru a to až 110 – krát. Jeho ocko to nezvládol ani jedenkrát.“ 

Malý Marko je húževnatý - cvičenie berie vážne,
lebo vie, že mu pomáha. 
 
 
 
Marko podstúpil aj viaceré operácie a ako hovorí, nôžka aj rúčka ho poslúchajú stále viacej. No každé cvičenie, každá pomoc odborníkovniečo stojí. „Preto sme veľmi vďační za akciu Deň vtákov, kde nám veľmi pomohol pán Štefan Rafajlovič. Za peniažky pre syna veľmi pekne ďakujeme. Vďaka jeho láskavosti môžeme synčekovi zaplatiť ďalšie cvičenia, ktoré tak veľmi potrebuje,“ uzatvára dojatá mama Kristína. 

Foto: archív redakcie
 

Diskusia k článku