Veľké srdcia – Veľká pomoc na Deň vtákov. Pomohli autistom

Veľké srdcia – Veľká pomoc na Deň vtákov. Pomohli autistom

(šaja) – Krásna akcia Deň vtákov sa konala začiatkom apríla v hoteli Dukla. Šarmantní muži zhodili saká, vyzliekli košele a rozviazali kravaty. Niektorí si na hlavy nasadili kuchárske čapice, iní vzali zástery a poď ho do roboty. Lebo chlapi na Dni vtákov buď varili, alebo robili čašníkov, aby takto pomohli ľuďom v núdzi. Otcom tejto k prekrásnej myšlienky je Anton Bidovský. Každý rok dá dokopy skvelú partičku kamarátov a takto spoločne pomáhajú tým, ktorí to veľmi potrebujú.

Dobroty kuchárov ochutnávali hostia a to, čo zaplatili za vynikajúce jedlá, poputovalo chorým deťom. Medzi tými, ktorí varili, bol aj Jozef Mačupa, Štefan Rafajlovič, Jozef Lenz, Jozef Zajac a Ondrej Gaľa. V obsluhe boli stálice Anton Bidovský, Pavol Urban, Alexander Ernst, Patrik Tomič, Peter Senko, Jozef Gaľan a aj nováčik Juraj Hudáč. Najkrajším momentom je azda chvíľa, keď chlapi odovzdávali peniaze. „Za tie roky sme spoznali mnoho úžasných detí a rodín, ktoré potrebovali pomoc. Neraz sme boli takí dojatí, že nám po tvárach tiekli slzy,“ priznali sa nám muži s veľkými srdcami. 


Medzi tými, ktorí boli obdarovaní, bolo aj Občianske združenie Francesco – regionálne autistické centrum. Vzniklo v roku 2008 a svojou činnosťou je zamerané hlavne na poskytovanie školiacich, vzdelávacích aktivít pre odbornú aj laickú verejnosť v problematike autizmu. Jeho zamestnanci sa starajú o populáciu detí a mladých ľudí s autizmom, vyvíjali školiace aktivity pre rodiny detí s touto chorobou, pre odbornú aj laickú verejnosť. „Za finančný dar veľmi pekne ďakujeme, bude použitý na projekty, ktoré podporujú priamu činnosť združenia s deťmi a mladými ľuďmi s autizmom,“ povedala dojatá Eva Turáková. 
 
Foto: archív 

Diskusia k článku