Prišli mladí športovci pre hašterenie poslancov o ihrisko? Nechajú prepadnúť štvrť milióna?

Prišli mladí športovci pre hašterenie poslancov o ihrisko? Nechajú prepadnúť štvrť milióna?

(šaja) – Ukázali sa! Mestskí poslanci sa na ostatnom zasadnutí najskôr pohádali a potom rozhodovali o majetkovom prevode. Šlo o pozemok mesta, ktorý chcel dostať do prenájmu 1. FC Tatran Prešov. Poslanecké kluby sa ale medzi sebou pohádali a k odsúhlaseniu nedošlo. Chýbal jediný hlas, vďaka čomu sa zatiaľ nebude stavať ihrisko a ani šatne pre mladých športovcov na Sídlisku III. Hrozí aj to, že peniaze prepadnú. Dotácia od Slovenského futbalového zväzu vo výške 250 – tisíc eur sa totiž musí vyčerpať do konca tohto roka.

Pred majetkovými prevodmi sa poslanecké kluby pohašterili na bode o rozpočtovom opatrení. To malo za následok to, že pri hlasovaní o prevode majetku, kde je potrebná trojpätinová väčšina, neboli jednotní a na schválenie chýbal jediný hlas. Ihrisko a šatne pre mladých športovcov, na ktoré sú už vyčlenené peniaze, sa teda zatiaľ stavať nebudú. Na celej veci je ale najsmutnejšie to, že mládežníci sa prezliekajú v nevyhovujúcich podmienkach - v tomto chladnom počasí vonku na tribúne Jazdeckého areálu alebo v studených unimobunkách.

Pohľad na priestranstvo, ktoré poslanci neodsúhlasili.

„Išlo o dlhodobý prenájom nehnuteľnosti ako prípad hodný osobitného zreteľa z dôvodu podpory športu pre mládež a investovania do vybudovania futbalového ihriska s umelou trávou v areáli školy Základnej školy na Prostějovskej ulici,“ povedal nám jeden z poslancov. Ako dodal, ide o pozemok o výmere 10 016 metrov štvorcových, o ktorý prejavil záujem na desať rokov 1. FC Tatran. Cena na celú dobu prenájmu mala byť jedno euro. „Tak ako na každom zasadnutí, aj teraz došlo k hádke medzi ľavicou a pravicou. Poslanci sa pohádali pri téme rozpočtového opatrenia a odnieslo si to toto hlasovanie. Išlo už o takzvaný ostrý prevod, lebo pred mesiacom sme už schválili zámer. Na túto trenicu medzi klubmi ale doplatia deti a to ma veľmi mrzí.“
 


Šaľene vychodnare?

Čo sa týka financovania, Slovenský futbalový zväz poskytol dotáciu 250 – tisíc eur, ktorú je potrebné vyčerpať do konca roka. „Ak sa nevyčerpá do konca roka, prepadne v prospech iného klubu,“ hovorí poslanec, ktorého správanie kolegov veľmi sklamalo. „Keď sa to dozvedel môj dobrý kamarát z futbalového zväzu, povedal, že o nás naozaj platí, že sme šaľeni vychodňari, keď odmietneme štvrť milióna eur,“ krúti hlavou poslanec. Situáciu ešte poslanci môžu zachrániť. O prevode môžu totiž zahlasovať ešte tento mesiac. Ak sa tak stane, šatne aj ihrisko budú, lebo spomínaná suma 250 – tisíc eur sa môže preinvestovať na zemné práce do konca decembra.

Ilustračné foto: www, V. Zamborsk

Diskusia k článku