Problémy v meste: Niektorí poslanci majú veľmi romantické predstavy

Problémy v meste: Niektorí poslanci majú veľmi romantické predstavy

(šaja) – Do volieb ostáva mesiac a niektorí poslanci bilancujú ostatné štyri roky svoje práce. Niektoré problémy sa im vyriešiť nepodarilo. Ktoré sú tie najväčšie, spadajúce pod Výbor mestskej časti číslo 3?

„Niektoré veci sa nám nepodarili, zistili sme, že niektoré problémy, ktoré sú dlhodobé a závažné, majú zložité riešenie a sú časovo a finančne náročné. Zistili sme, že už neexistujú jednoduché a rýchle riešenia. Na mnohé je potrebné urobiť prípravu a nezastať pri tej príprave, lebo potom sa ten problém len prekladá,“ analyzuje poslanec. Ako dodal, konkrétnym príkladom je nevyriešená obrovská mláka v časti Kúty, o ktorej sme vás už informovali. Vždy, keď prší, cesta je pod vodou a prejsť po nej je veľkým problémom. „Nie je tu jednoduché riešenie, lebo vývojom došlo k bodu, že tam je nutné postaviť dažďovú kanalizáciu a tomu bránia súkromné pozemky. Neexistuje jednoduché riešenie, že vykopeme rigol, je to kauza, ktorú som si myslel, že vyriešime, ale nevyšlo to.“

Vyčistiť kanalizáciu nestačí

Na margo svojho volebného programu dodáva, že je splnený. „Problémom sú aj protipovodňové aktivity na Šidlovci. Trikrát do roka máme Jánošíkovu ulicu pod vodou. Mnohí a aj súčasní kandidáti na poslancov mali a majú veľmi romantické predstavy o riešení niektorých problémov. Myslia si, že na spomínanej ulici stačí vyčistiť kanalizácii. Ale, žiaľ, nestačí to. Technická štúdia, ktorú sme spracovali ukazuje, že Šidlovský potok ma štyridsať nelegálnych zatrubení, ktoré nie sú nikým povolené. Ľudia majú šesťdesiat centimetrové rúry, ktoré, samozrejme, nepostačujú a pri väčšom návale vody, alebo pri topení snehu či prietrží mračien rúry nestačia a vylieva sa voda cez záhrady a do ulíc. Je to obrovský problém, štúdia nám priniesla to, že je potrebných takmer šesť miliónov eur, aby sa tento problém vyriešil komplexne.“ Tento problém podľa neho musí vyriešiť radnica, musí hľadať pomoc od eurofondov. Problémom je aj to, že len veľmi málo pozemkov, kadiaľ preteká Šidlovecký potok je mestských.

Najväčšiu intenzitu dopravy namerali na Vranovskej ceste. Denne tu prejde 43 – tisíc áut

Ďalším obrovským problémom je doprava na Sabinovskej ulici. Na svete je už Masterplan a návrh cestnej siete, čo sa zakomponuje do nového územného plánu. Štátne orgány sa k týmto úsekom hlásia a podľa slov poslanca sú ochotní problém riešiť. Ide o obrovské investície, ktoré radnica nemá ako financovať, preto je na ťahu štát. Aj napriek tomu tu musí kľúčovú formu zohrať budúci primátor.
„Zistili sme, že úsek Vranovskej komunikácie pred Ľuboticami má najväčšiu intenzitu dopravy na Slovensku. Je to rekord na ceste prvej triedy. Kapacitne nepostačuje ani Levočská cesta a žiadnu z týchto komunikácií nie je možné rozšíriť,“ uzavrel poslanec.

Foto: www

Diskusia k článku