Záujem o školské stravovanie rastie

Záujem o školské stravovanie rastie

Aj vaši škôlkari či školáci prídu domov s naplnenými bruškami a stým, že kuchárky v škole varia najlepšie? Školské jedálne postupne prechádzajú zmenami. Postupne sa do stravovacích návykov najmenších zadeľuje aj zdravej výživa.

Druhá ponuka na stole stále čaká na odozvu

Druhá ponuka na stole stále čaká na odozvu

Spoločnosť JASAn TRADE s.r.o., ktorá na trhu pôsobí od roku 2002 a na území mesta Prešov spravuje päť parkovísk, pred piatimi týždňami podala na prešovskú radnicu návrh na podpísanie koncesnej zmluvy na služby. Nový záujemca presne vyčíslil, čo by mesto pod ich správou získalo. Žiadnu odpoveď zo strany radnice spoločnosť doteraz nedostala.

Práce na konkatedrále pokračujú. Chýbajú však peniaze

Práce na konkatedrále pokračujú. Chýbajú však peniaze

Najväčšia dominanta nášho mesta Konkatedrála sv. Mikuláša sa už niekoľko rokov po častiach rekonštruuje. Opravy národnej kultúrnej pamiatky už „zhltli“ tisíce eur. Na kompletnú rekonštrukciu sú však potrebné milióny. Tie však nie sú. Nápomocní pri opravách sú najmä veriaci. Viac o rekonštrukcii konkatedrály a o vandalizme na Kalvárii vám prinášame v rozhovore s PhDr. Mgr. Jozefom Dronzekom, PhD, dekanom farnosti sv. Mikuláša v Prešove.

Prešovskí psovodi majú nové autá

Prešovskí psovodi majú nové autá

Kľúče od deviatich nových áut si cez tento týždeň prevzali psovodi finančnej správy. Autá bude využívať sedem colných úradov medzi nimi je aj Prešov. Ich nákupná cena je 200 760,56 eur, ktoré boli uhradené z prostriedkov Európskej únie.

Školy už vydali vzdelávacie poukazy

Školy už vydali vzdelávacie poukazy

Do utorka 10. septembra museli základné a stredné školy vydať svojim žiakom vzdelávacie poukazy na mimoškolskú činnosť. Každému žiakovi teraz ostáva už len rozhodnúť sa, na aký krúžok poukaz využije. Čas má do 25. septembra

Večer Nezávislosti Ukrajiny už tradične s noblesou

Večer Nezávislosti Ukrajiny už tradične s noblesou

Bol to znova večer priateľstva a vzájomnej súdržnosti. V Parku kultúry a oddychu sa totiž konali oslavy 22. výročia nezávislosti našich východných susedov. Hostiteľkou bola generálna konzulka Ukrajiny v Prešove Oľga Benč.

Stačí využiť príležitosť

Stačí využiť príležitosť

Ste mladí, talentovaní a máte dobré nápady len vám chýba finančná podpora. Častokrát stačí len mať očí na stopkách a byť rozhľadený na strany, ktorí vám aj v tomto smere pomôžu. Napríklad aj Nadácia Intenda podporuje najlepšie nápady mladých. V troch grantových programoch poskytla granty vo výške takmer 95 000 eur. O tom ako získať podporu a na čo sú peniaze určené viac prezradil predseda Správnej rady nadácie Michal Kaliňák.

Do školského obvodu Prešova  pribudne ďalšia obec

Do školského obvodu Prešova pribudne ďalšia obec


Ak obec nezriadi základnú školu, zákon dovoľuje dohodnúť sa so susednými obcami na spoločnom školskom obvode. Na nezriadenie školy obcou však musia byť adekvátne dôvody, napríklad nepostačujúca kapacita.

Mestská firma žiada od poslanca verejné ospravedlnenie

Mestská firma žiada od poslanca verejné ospravedlnenie

Poslanca mestského zastupiteľstva chce žalovať mestská firma za vyjadrenie v médiách z februára. Žiadajú ho, aby sa do týždňa ospravedlnil, inak ich cesta povedie na súd. Potom im už ospravedlnenie stačiť nebude a budú požadovať finančnú satisfakciu.

Obchodnú spoločnosť IPZ Prešov, a.s.  zrušia pravdepodobne s likvidáciou

Obchodnú spoločnosť IPZ Prešov, a.s. zrušia pravdepodobne s likvidáciou

Mestská rada na svojom ostatnom stretnutí diskutovala aj o predloženom návrhu zrušenia obchodnej spoločnosti IPZ Prešov, a.s. s likvidáciou. Predkladateľom návrhu bol Maroš Handzo, riaditeľ sekcie vnútornej správy a verejných činností. Hlavným dôvodom jej zrušenia je aj to, že spoločnosť vykazuje už dlhodobo stratu.