Prepojenie  Škáry s Rusínskou radnica neplánuje, bude len chodník

Prepojenie Škáry s Rusínskou radnica neplánuje, bude len chodník

So zvyšujúcim sa počtom áut v našom meste sa pred pár rokmi otvorila aj mestská pandorina skrinka. Ukázalo sa, že parkovacích miest nie je dostatok, respektíve nie je ich dosť pre všetkých, ktorí chcú pohodlne zaparkovať čo najbližšie pri svojom vchode. Nestačia nám ani dvojprúdové komunikácie. Odkloniť tranzitnú dopravu cez obchvat sa momentálne nedá, tak sa zničené cesty po kúskoch plátajú a robia sa plány, ktoré by Prešovčanov mali odbremeniť od státia v ranných či poobedňajších zápchach. Podarí sa to?
Hovorí sa, že keď neprší, tak aspoň kvapká. Pri hľadaní možností ako zo začarovaného kruhu von sme narazili aj na slepú ulicu. Čo na príklad s miestnou komunikáciou Škára? Nedá sa využiť účelnejšie?

Delfín v prevádzke nie je. Prešovčanom chýba olympijský bazén. Sľuboval ho aj terajší primátor

Delfín v prevádzke nie je. Prešovčanom chýba olympijský bazén. Sľuboval ho aj terajší primátor

Prešovčania si už zvykli na dva školské kryté bazény v meste, ktoré boli s malými prestávkami otvorené celoročne. V novom roku sa zatiaľ dá plávať len v jednom z nich.

Končia lukratívne zmluvy. Prevezmú správu zimnej údržby technické služby?

Končia lukratívne zmluvy. Prevezmú správu zimnej údržby technické služby?

Rok 2013 je zlomový. V našom meste sa toho môže veľa zmeniť. Končia totiž „veľké zmluvy“. Ostanú súkromným firmám, ktoré zabezpečujú upratovanie, čistenie, kosenie či parkovanie v meste výhodné mestské zákazky? O mnohé z uvedeného by sa mohli začať starať aj Technické služby mesta Prešov, a.s. K činnostiam, ktoré doteraz mali vo svojom portfóliu, totiž pribudli ďalšie. Podľa výkonného riaditeľa Jozefa Višňovského je ambíciou vedenia prinavrátiť TSmP, a.s. bývalý potenciál a vytvoriť tak univerzálneho dodávateľa služieb občanom. Zaoberajú sa aj myšlienkou zimnej údržby. Platilo by to však až od budúcej zimy 2013/2014.

Smeráci sa pustili do mestských právnikov

Smeráci sa pustili do mestských právnikov

Na mestskom úrade pracuje podľa ľavicových poslancov trinásť právnikov. No napriek tomu stanovisko k rozpočtu vetovaného primátorom prišlo z „vonku“. Vypracovala ho právnická kancelária Alojza Naništu. Išlo naozaj o zaručenie objektivity?