Týždeň otvorených dverí na Strednej odbornej škole podnikania

Týždeň otvorených dverí na Strednej odbornej škole podnikania

Stanislav Kuchta: „Svojich študentov pripravujeme tak, aby absolvent našej školy nemyslel, že pôjde priamo na úrad práce, ale aby si už počas štúdia vyhradil priestor, v ktorom bude raz podnikať.“

Paul Machira: „Keňa z eboly nerobí paniku.“

Paul Machira: „Keňa z eboly nerobí paniku.“

V rámci misijnej činnosti globálnej aliancie Wycliffe navštívil tento týždeň Prešov aj pastor z Kene. Okrem povinností, samozrejme, spoznáva aj život, krajinu a slovenský ľud. Jeho kontinent zažíva neľahké časy, lebo bojuje s vírusom eboly. Nad Afrikou sa teda rozmáha tieň smrti a on je aj napriek tomu optimistický a hovorí, že v Keni pre ebolu nepanikária.

Kam kráčaš, Prešov

Kam kráčaš, Prešov

Pýtate sa na dlh mesta Prešov? Zdrvujúca splátka je odsunutá na koniec roka 2018

Striebro pre J. Tomečka, „ultra“ premiéra Š. Lorincovej

Striebro pre J. Tomečka, „ultra“ premiéra Š. Lorincovej

Poľsko je obľúbenou krajinou veľkého bežeckého zanietenca Prešovčana Ladislava Marasa a ostatných členov jeho tímu. Naposledy sa vybrali na súboj s kilometrami a časom do mestečka Cisna...

„Našu prácu v Afrike je možné prirovnať k tej, ktorú vykonávali Cyril a Metod.“

„Našu prácu v Afrike je možné prirovnať k tej, ktorú vykonávali Cyril a Metod.“

Misijná činnosť je pre každého, kto chce pomáhať iným, slabším a tým, čo pomoc potrebujú. Ide v nej najmä o spoločnú snahu učiť a zlepšovať život ľudí tam, kde to nemajú na „ružiach ustlané“. Z Prešova pochádza aj mladá misionárka Lenka Timková, ktorá sa zúčastnila aj zahraničnej misie v Keni. O svojich zážitkoch, o tom, čo máme s Afričanmi spoločné, čo jej táto krajina dala a o živote misionára porozprávala aj Prešovskému večerníku. Na spoločnej návšteve Prešova sme zastihli aj Jaroslava Tomašovského, riaditeľa organizácie, ktorý nám priblížil Wycliffe Slovakia.

F. Šťastný: „Keď som vyšiel z kostola, bol som fascinovaný! Musel som o tom napísať...“

F. Šťastný: „Keď som vyšiel z kostola, bol som fascinovaný! Musel som o tom napísať...“

Keď sa s ním dlhšie rozprávate, čoraz viac koketujete s myšlienkou: čo tak napísať knihu o tomto zaujímavom človeku. Keď sa mu v rozhovore dostávate viac pod kožu, zakaždým vás odbije slovami, ja nie som ničím zaujímavý... A tak sme sa potom už len rozprávali o „jeho“ kostolíkoch. František Šťastný vo svojej najnovšej knihe odkrýva tajomstvá opustených kostolov Horného Spiša...

NÁPAD PREDÁVA

NÁPAD PREDÁVA

Stredná odborná škola podnikania každoročne pripravuje pre svojich žiakov súťaž „NÁPAD PREDÁVA“. Je zameraná na podporu tvorivosti a podnikateľského myslenia žiakov. Od zajtrajška a potom aj ďalší deň, teda 14. – 15. októbra 2014 sa uskutoční už štvrtý ročník tejto celoškolskej súťaže o najlepší podnikateľský nápad a jeho prezentácia.

„Posledný Mohykán“ Slovenska

„Posledný Mohykán“ Slovenska

Aj takto by sme mohli označiť Tomáša Palka zo Šarišských Michalian. Tento športovec nemá nič spoločné s tým filmom, či kmeňom Mohykánov... Prirovnať ho môžeme na základe toho, že je momentálne posledným športovcom, ktorý reprezentuje Slovensko v súťaži RedBull Crashed Ice. Budúca sezóna je však ohrozená... Chýba to „najpodstatnejšie“, peniaze.

Aj taká bola futbalová nedeľa

Aj taká bola futbalová nedeľa

V Gregorovciach zápas 9. kola 3. B triedy ObFZ Prešov s Brezovicou nedohrali. Za stavu 3:1 pre domácich sa odohrala situácia, ktorú na našich športoviskách neradi vidíme. Ani „úcta k šedinám“ rozhodcu Jána Hudáka, ktorý mimochodom v minulej sezóne zachránil počas futbalového zápasu ľudský život, nezabránila hráčovi hostí Vladimírovi Sudimákovi v inzultácii. A nevyznamenali sa ani jeho spoluhráči... Fotografie Viktora Zamborského nepotrebujú ďalší komentár.

K pochodu  za „nemé tváre” sa pridávajú aj Prešovčania

K pochodu za „nemé tváre” sa pridávajú aj Prešovčania

V piatok, 17. októbra sa aj v Prešove môžete zapojiť do Celoslovenského pochodu za prijatie návrhu Zákona o ochrane zvierat. Začína vo všetkých väčších miestach, aj v Prešove o štvrtej poobede a nesie sa v zmysle motta: „Pre ľudí v núdzi je tu signál SOS, pre zvieratá by mohol byť ZOOZ”.