Slon s červeným šálom zablokoval Čierny most

Slon s červeným šálom zablokoval Čierny most

Kandidát na primátora Alexander Ernst odkazuje: Toto je posledná šou, na rade je odbornosť, slušnosť a poriadok!

(msch)- Včera dopoludnia Alexander Ernst, ktorý je jedným z kandidátov na primátorskú stoličku, vysvetlil svoje dôvody na kandidatúru. Urobil to trochu nezvyčajným spôsobom. Za jeho chrbtom totiž stál päťtonový živý slon. Nebol tam len tak náhodou. Slon s červeným šálom mal byť symbolom šou, ktorá sa v Prešove diala osem rokov a tá podľa Ernsta už musí skončiť.

Najprv stanica LPG a autoumývarka bez súhlasu občanov, teraz ďalší problém na Sekčove!

Najprv stanica LPG a autoumývarka bez súhlasu občanov, teraz ďalší problém na Sekčove!

Obyvatelia sú pobúrení. V tomto meste sa zastavia a využije asi už každý milimeter. Tak ako sa zhoršila kvalita bývania obyvateľom na Čergovskej ulici, ktorým pod oknami rastie LPG stanica a autoumyvárka, spokojní nie sú ani na Vansovej. Po rekonštrukcii supermarketu prišli vraj aj o tých niekoľko parkovacích miest čo mali. Paradoxom je, že im boli sľúbené aj nejaké miesta navyše.

Policajti v Chorvátsku pomohli nájsť strateného Slováka v národnom parku Biakovo

Policajti v Chorvátsku pomohli nájsť strateného Slováka v národnom parku Biakovo

(msch) - Slovenskí policajti aj tento rok „dovolenkovali“ v Chorvátsku. Na slovenských turistov dohliadalo osem policajtov. Jedna hliadka slovenskej polície slúžila v rámci Splitsko–dalmatínskeho policajného riaditeľstva na policajnej stanici Makarska a druhá dvojica slovenských policajtov pôsobila v rámci Primorsko–goranského policajného riaditeľstva na policajnej stanici Crikvenica. Službu vykonávali policajti vo svojich policajných uniformách vždy spoločne s chorvátskymi policajtmi. Tiež boli zapájaní do služieb na mori a aj na letisku.

Zvonica na Šváboch  je už takmer hotová. Včera pribudla kupol aj zvon

Zvonica na Šváboch je už takmer hotová. Včera pribudla kupol aj zvon

(msch) – Nová zvonica, ktorá má Švabčanom pripomínať „Staré Šváby“ je už skoro hotová. Verná kópia starej zvonice bola naprojektovaná podľa starých fotografií a spomienok miestnych obyvateľov. Včera bola na ňu osadená kupola a do vnútra inštalovaný zvon z pôvodnej , ktorý bol dočasne umiestnený na cintoríne.

„Vodiči  uberte z plynu, chodci používajte reflexné prvky“

„Vodiči uberte z plynu, chodci používajte reflexné prvky“

Premenlivé jesenné počasie komplikuje každoročne aj situáciu na cestách Prešovského samosprávneho kraja. Polícia preto aj tento rok včas začína kampaň a varuje účastníkov cestnej premávky, aby boli opatrní, ostražití a dbali na dodržiavanie bezpečnosti.

Samospráva očami Juraja Kopčáka

Samospráva očami Juraja Kopčáka

„Musím mať istotu, že človek, ktorý má reprezentovať moje mesto do vnútra i navonok nezneužije svoje postavenie na vlastný profit.“

Takmer každá druhá prevádzka v Prešove nedodržiava zákon  Vydávanie bločkov nie je pre každého samozrejmosť

Takmer každá druhá prevádzka v Prešove nedodržiava zákon Vydávanie bločkov nie je pre každého samozrejmosť

(msch) - Prešovskí colníci vykonali počas letných prázdnin vo svojom regióne vyše 167 kontrol, ktoré boli zamerané na dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice. Len za leto odhalili 72 prípadov porušenia zákona.

Čo sme si „vyštrngali“ my, teraz chceli aj Škóti.

Čo sme si „vyštrngali“ my, teraz chceli aj Škóti.

(md) - V posledných dňoch sa pozornosť sveta upriamila na Škótov, ktorí sa snažili rozlomiť starodávne puto medzi ich krajinou a Veľkou Britániou. Mali o tom rozhodnúť počas štvrtkového referenda o osamostatnení sa tejto krajiny, ktorá je známa krásnou, priam panenskou prírodou a mužmi v sukniach. Oslovili sme Slovenku žijúcu v Škótsku. Kto by mohol pochopiť lepšie frustráciu Škótov, ak nie Slovák. My sme si to svoje už „vyštrngali“... Otázne je, či to bol krok vpred, či vzad... O situácii v Škótsku nám porozprávala Elena Bartošová, absolventka žurnalistiky

Poslanci schválili záverečný účet bez stanoviska hlavného kontrolóra

Poslanci schválili záverečný účet bez stanoviska hlavného kontrolóra

(msch) - Poslanci v piatok na svojom poslednom mestskom zastupiteľstve v tejto zostave schválili návrh záverečného účtu mesta za rok 2013. Ten však neobsahuje stanovisko hlavného kontrolóra mesta. Ako sme už niekoľkokrát informovali, mesto hlavného kontrolóra nemá už od februára. Vedenie radnice si zabezpečilo stanovisko nezávislého audítora a tvrdí, že to postačuje. Návrh záverečného účtu podporil klub Smeru a nezávislých poslancov. Pravicoví poslanci boli proti.

Alexander Ernst tvrdí: „Kryjú sa tu špinavosti a kšefty!“

Alexander Ernst tvrdí: „Kryjú sa tu špinavosti a kšefty!“

(msch) – Verdikt je známy! Včera dopoludnia bolo na prešovskom okresnom súde rušno. Alexander Ernst žaloval mesto, že mu neumožnilo vykonávať funkciu hlavného kontrolóra, do ktorej bol zvolený a rozviazalo s ním pracovný pomer. Odmietal totiž postup radnice, ktorá odvolávajúc sa na zákony tvrdí, že funkcia zanikla, lebo sa nevzdal funkcie v radách materských škôl. Súd jeho žalobu zamietol.Nepomohli ani dôkazy, že sa Alexander Ernst dvakrát svojej funkcie v rade školy vzdal, nepomohlo ani to, že vyzval primátora, aby ho odvolal, nepomohla ani prokuratúra, ktorá stala na jeho strane, ani výklad ministerstva školstva, ktorý sa tiež prikláňal na stranu žalobcu. Mesto sa už oficiálne, elegante a „zákonne“ po včerajšku zbavilo hlavného kontrolóra. Okresný súd v Prešove totiž rozhodol v jeho neprospech. Boj však nekončí. Alexander Ernst je rozhodnutý pokračovať a chce sa odvolať. Tvrdí, že je v práve.