Vandalom má zabrániť oplotenie

Vandalom má zabrániť oplotenie

(md) - Jedna z najväčších základných škôl v Prešove požiadala o oplotenie svojho areálu. Dôvody sú jednoduché. Vandalizmus je už neúnosný a bezpečnosť detí je na prvom mieste. Do školy sa niekoľkokrát vlámali aj zlodeji. Základná škola na Sibírskej ulici má podľa jej súčasnej riaditeľky, Natálie Tobiášovej, už dvadsaťtri rokov, ale oplotenie ešte nemala. To prvé bude stáť takmer tridsaťtisíc eur.

Finále  bez zateplenia...

Finále bez zateplenia...

Rýchlo dokončiť, veď idú voľby!

(msch) - Rodičia najväčšej materskej školy na Jurkovičovej ulici v Prešove zvolali tlačovú besedu. Ich deti totiž konečne v septembri nastúpili do „zdravej“ školy bez azbestu a s vymenenými oknami. Sú za to vďační. Tešia sa, že po rokoch prosenia nebudú musieť ich deti v zime v triedach mrznúť. Avšak s opravami sú spokojní, ako sami tvrdia, na 50 percent. Niektorým nelogickým krokom dokonca nerozumejú vôbec. Napríklad, kde je sľúbené zateplenie?

„Diagnóza ticho“

„Diagnóza ticho“

(md) - V rámci medzinárodného týždňa nepočujúcich vám prinášame aj anonymný rozhovor so ženou, ktorej bola nedoslýchavosť diagnostikovaná už ako štvorročnému dieťaťu. O svojom hendikepe nehovorí, lebo podľa jej slov sa cíti komfortnejšie, ak o tom „cudzí“ ľudia nevedia.

Archeológovia objavili „starý“  Prešov, kde sa usadili prví obyvatelia

Archeológovia objavili „starý“ Prešov, kde sa usadili prví obyvatelia

Na mieste, kde mesto plánuje rozšíriť cintorín na Solivare, objavili archeológovia stovky nových nálezov. Podľa riaditeľa Archeologickej agentúry Františka Žák Matyaszowského pochádzajú artefakty z 12. - 13. storočia. Predpokladá tiež, že objavili pozostatky stredovekej dediny.

Slon s červeným šálom zablokoval Čierny most

Slon s červeným šálom zablokoval Čierny most

Kandidát na primátora Alexander Ernst odkazuje: Toto je posledná šou, na rade je odbornosť, slušnosť a poriadok!

(msch)- Včera dopoludnia Alexander Ernst, ktorý je jedným z kandidátov na primátorskú stoličku, vysvetlil svoje dôvody na kandidatúru. Urobil to trochu nezvyčajným spôsobom. Za jeho chrbtom totiž stál päťtonový živý slon. Nebol tam len tak náhodou. Slon s červeným šálom mal byť symbolom šou, ktorá sa v Prešove diala osem rokov a tá podľa Ernsta už musí skončiť.

Najprv stanica LPG a autoumývarka bez súhlasu občanov, teraz ďalší problém na Sekčove!

Najprv stanica LPG a autoumývarka bez súhlasu občanov, teraz ďalší problém na Sekčove!

Obyvatelia sú pobúrení. V tomto meste sa zastavia a využije asi už každý milimeter. Tak ako sa zhoršila kvalita bývania obyvateľom na Čergovskej ulici, ktorým pod oknami rastie LPG stanica a autoumyvárka, spokojní nie sú ani na Vansovej. Po rekonštrukcii supermarketu prišli vraj aj o tých niekoľko parkovacích miest čo mali. Paradoxom je, že im boli sľúbené aj nejaké miesta navyše.

Policajti v Chorvátsku pomohli nájsť strateného Slováka v národnom parku Biakovo

Policajti v Chorvátsku pomohli nájsť strateného Slováka v národnom parku Biakovo

(msch) - Slovenskí policajti aj tento rok „dovolenkovali“ v Chorvátsku. Na slovenských turistov dohliadalo osem policajtov. Jedna hliadka slovenskej polície slúžila v rámci Splitsko–dalmatínskeho policajného riaditeľstva na policajnej stanici Makarska a druhá dvojica slovenských policajtov pôsobila v rámci Primorsko–goranského policajného riaditeľstva na policajnej stanici Crikvenica. Službu vykonávali policajti vo svojich policajných uniformách vždy spoločne s chorvátskymi policajtmi. Tiež boli zapájaní do služieb na mori a aj na letisku.

Zvonica na Šváboch  je už takmer hotová. Včera pribudla kupol aj zvon

Zvonica na Šváboch je už takmer hotová. Včera pribudla kupol aj zvon

(msch) – Nová zvonica, ktorá má Švabčanom pripomínať „Staré Šváby“ je už skoro hotová. Verná kópia starej zvonice bola naprojektovaná podľa starých fotografií a spomienok miestnych obyvateľov. Včera bola na ňu osadená kupola a do vnútra inštalovaný zvon z pôvodnej , ktorý bol dočasne umiestnený na cintoríne.

„Vodiči  uberte z plynu, chodci používajte reflexné prvky“

„Vodiči uberte z plynu, chodci používajte reflexné prvky“

Premenlivé jesenné počasie komplikuje každoročne aj situáciu na cestách Prešovského samosprávneho kraja. Polícia preto aj tento rok včas začína kampaň a varuje účastníkov cestnej premávky, aby boli opatrní, ostražití a dbali na dodržiavanie bezpečnosti.

Samospráva očami Juraja Kopčáka

Samospráva očami Juraja Kopčáka

„Musím mať istotu, že človek, ktorý má reprezentovať moje mesto do vnútra i navonok nezneužije svoje postavenie na vlastný profit.“