Čečenci majú strieľať každého, kto príde z iných častí Ruska

Čečenci majú strieľať každého, kto príde z iných častí Ruska


Čečenský prezident Ramzan Kadyrov požaduje, aby polícia v republike zastrelila kohokoľvek, kto sa objaví na jej území bez jej vedomia, či už je z Moskvy alebo Stavropoľa.MOSKVA 25. apríla (WEBNOVINY) - Čečenský prezident Ramzan Kadyrov prikázal tamojšej polícii použiť smrtiace výstrely proti príslušníkom bezpečnostných síl z iných častí Ruska v prípade ich neoprávneného vniknutia na územie severokaukazskej republiky. Nariadenie vydal po tom, ako istého muža v čečenskom hlavnom meste Groznyj zabili policajti zo susedného Stavropoľského kraja.

Nepál zasiahlo silné zemetrasenie, počet obetí presiahol sto

Nepál zasiahlo silné zemetrasenie, počet obetí presiahol sto


Otrasy boli v rámci Nepálu najsilnejšie za uplynulých 80 rokov, zasiahli aj susednú Indiu, kde zaznamenali tiež niekoľko strát na životoch.KÁTHMANDU 25. apríla (WEBNOVINY) - Sobotňajšie mohutné zemetrasenie s magnitúdou 7,9, ktoré zasiahlo husto obývanú časť Nepálu, si vyžiadalo viac ako sto obetí a stovky ľudí utrpeli zranenia.

Noční vlci vyrazili na cestu, Poľsko musia obísť

Noční vlci vyrazili na cestu, Poľsko musia obísť


Poľské ministerstvo zahraničných vecí prejazd klubu cez svoje územie v piatok prostredníctvom diplomatickej nóty zakázalo, pričom ako dôvod uviedlo neschopnosť zabezpečiť dostatočnú bezpečnosť účastníkov, ktorí ho o prejazde informovali prineskoro.MOSKVA 25. apríla (WEBNOVINY) - Ruskí motorkári vrátane členov prokremeľského klubu Noční vlci, ktorí majú blízko k prezidentovi Putinovi odštartovali v sobotu z Moskvy jazdu na počesť 70. výročia skončenia druhej svetovej vojny v Európe, ktorá bude symbolicky kopírovať postup Červenej armády pri oslobodzovaní krajín spod nadvlády nemeckých nacistov.

Putin hovoril s Hollandem, o lodiach sa zatiaľ nerozhodlo

Putin hovoril s Hollandem, o lodiach sa zatiaľ nerozhodlo


Francúzska vláda ešte v septembri oznámila, že pre nesplnenie podmienok vo svetle násilia na Ukrajine prvý Mistral s názvom Vladivostok nemôže do Ruska dodať. Moskva následne varovala, že bude od francúzskej vlády žiadať peňažné odškodnenie.JEREVAN 25. apríla (WEBNOVINY) - Francúzsky prezident Francois Hollande po piatkovom rokovaní so svojim ruským náprotivkom Vladimirom Putinom v arménskom Jerevane potvrdil, že žiadne definitívne rozhodnutie vo veci odložených dodávok francúzskych bojových lodí Mistral Rusom nepadlo.

Tureckému Airbusu horel motor, musel núdzovo pristáť

Tureckému Airbusu horel motor, musel núdzovo pristáť


Turecké aerolínie prenasleduje v posledných týždňoch smola. Vo štvrtok sa stroju A320 počas letu z nemeckého Frankfurtu poškodilo sklo kokpitu, podobný problém mali aerolinky aj začiatkom mesiaca.ISTANBUL 25. apríla (WEBNOVINY) - Lietadlo leteckej spoločnosti Turkish Airlines v sobotu núdzovo pristálo na letisku v Istanbule pre problémy s motorom, ktorý sa po pristátí ocitol v plameňoch.

V Indii zomrú denne stovky dievčat, vraždia ich po narodení

V Indii zomrú denne stovky dievčat, vraždia ich po narodení


Za posledné tri desaťročia zahynulo v dôsledku potratu až 12 miliónov indických dievčat. Deti ženského rodu zabíjajú aj hneď po narodení.NAÍ DILLÍ 25. apríla (WEBNOVINY) - Pre uprednostňovanie chlapcov zomrie v Indii každý deň až dvetisíc dievčat. Povedala to indická ministerka pre rozvoj žien a detí Maneka Gándhíová. Väčšina úmrtí je podľa jej slov dôsledkom potratov alebo vraždy bezprostredne po narodení.

V Jemene zahynulo už viac než sto detí, väčšina pri náletoch

V Jemene zahynulo už viac než sto detí, väčšina pri náletoch


Celkový počet obetí z radov civilistov v Jemene odhadla v piatok OSN na 551 ľudí. Počas posledného mesiaca bolo k ozbrojeným skupinám zároveň naverbovaných minimálne 140 detí a viac než 20 nemocníc a 30 škôl čelilo napadnutiam.LONDÝN 25. apríla (WEBNOVINY) - Takmer mesiac trvajúci konflikt v Jemene si vyžiadal minimálne 115 detských obetí, pričom minimálne ďalších 172 detí v ňom utrpelo vážne zranenia. Správu uviedol v piatok Detský fond OSN (UNICEF).

Arménsko si pripomína sté výročie masakry zo strany Turkov

Arménsko si pripomína sté výročie masakry zo strany Turkov


Sto rokov uplynulo od masového zabíjania zo strany osmanských Turkov počas prvej svetovej vojny. Do metropoly Jerevan sa chystajú delegácie z Francúzska, Ruska, Srbska či Cypru a ďalších spomedzi takmer 25 krajín sveta.JEREVAN 24. apríla (WEBNOVINY) - Arménsko si v piatok pripomína 100. výročie začiatku masového zabíjania zo strany osmanských Turkov počas prvej svetovej vojny. Do metropoly Jerevan sa na spomienkový obrad chystajú desaťtisíce ľudí.

Indonézia nemá s dílermi drog zľutovanie, cudzincov popravia

Indonézia nemá s dílermi drog zľutovanie, cudzincov popravia


Generálny prokurátor povedal, že všetkých desiatich cudzincov popravia naraz. Do väznice už údajne povolali aj duchovných, lekárov a popravnú čatu uviedli do pohotovosti.JAKARTA 24. apríla (WEBNOVINY) - Indonézia požiadala zástupcov niekoľkých zahraničných veľvyslanectiev, aby vyslali svojich zástupcov do jednej z väzníc, kde sa má uskutočniť poprava desiatich cudzincov odsúdených na smrť za drogové delikty. Vláda však zatiaľ nevydala oficiálne 72-hodinové upozornenie pred uskutočnením popravy.

Južné územie Izraela zasiahla palestínska raketa

Južné územie Izraela zasiahla palestínska raketa


Na izraelské územie dopadla raketa vypálená palestínskymi ozbrojencami. Bola to prvá raketa v tomto roku. JERUZALEM 24. apríla (WEBNOVINY) - Na izraelské územie dopadla vo štvrtok večer prvá raketa v tomto roku vypálená palestínskymi ozbrojencami. Stalo sa tak v deň, keď si Izrael pripomínal 67. výročie svojej nezávislosti. Strela podľa vyhlásenia izraelskej armády nespôsobila žiadne zranenia ani škody.