Už dozrievajú sladké jahody

Už dozrievajú sladké jahody

Ktoré odrody začínajú dozrievať ako prvé?
Medzi najskoršie dozrievajúce odrody patrí Roxana, Surprise des Halles a Dagmar. V záhradách sa snažíme pestovať jahody tak, aby sme mali možnosť zberať ich čím dlhšie, takže na záhony vysadíme okrem skorých jahôd aj odrody stredne skoro dozrievajúce, ako je napr. Senga Sengana, Magura a Elista. Veľmi obľúbené sú dvakrát rodiace jahody, ktoré po prvej úrode a letnej prestávke opäť začínajú kvitnúť a plody oberáme až do príchodu mrazov. Chuť lesných jahôd majú mesačné jahody ako je napr. Rujana, ktoré kvitnú celý rok a prinášajú menšie, ale chuťovo vynikajúce a aromatické plody.

Ako získať na trsoch čo najviac plodov?
Pri sadení berieme dcérske poplazy len od tých materských trsov, ktoré nám priniesli najviac plodov, sú v dobrom zdravotnom stave
a bez vírusových chorôb. Počas zberu si najrodivejšie trsy označíme paličkou a len z nich berieme tvoriace sa poplazy, ktoré v auguste vysadíme na trvalé miesto v záhrade, kde ich na jednom mieste budeme pestovať najviac tri roky. 

Ako si pripravíme poplazy na výsadbu?
Počas zberu jahôd dávame pozor, aby sme poplazy nepošliapali. Poplazy sa snažíme prichytiť k pôde tak, aby čo najskôr vytvorili korienky. Poplazy potom oddelíme od pôvodných trsov a vysadíme ich na lepšie zakorenenie na pripravené záhony na vzdialenosť 25 x 25 cm, aby nám do výsadby vytvorili bohatú koreňovú sústavu a pevnú listovú plochu. Pri takomto postupe a kvalitnej príprave sadeníc dosiahneme už v prvom roku po výsadbe bohatú úrodu kvalitných plodov.
 
Na akú vzdialenosť jahody vysádzame?
Jahody sadíme v spone 70 – 80 x 30 – 40 cm, aby jednotlivé trsy mali dostatok priestoru pre rast a rodivosť. V prehustených výsadbách podliehajú hnilobe, plody majú nízku cukornatosť a dosahujeme veľkú listovú plochu a malú rodivosť. Počas dozrievania sa snažíme jahody nastielať stružlinami, môžeme použiť aj čiernu fóliu, prípadne použijeme iný ochranný materiál, aby nám plody nehnili. Pri zbere odstraňujeme všetky, aj nahnité plody, pretože z nich prechádza hniloba na zdravé zelené plody. Nahnité ovocie dávame zvlášť, neponechávame ho medzi riadkami, aby sme obmedzili výskyt hubových chorôb.
 
Koľko poplazov môžeme získať z jedného trsu jahôd?
Najviac poplazov na rozmnožovanie nám dávajú jednoročné mladé trsy, takže z jednej rastliny môžeme získať 10 – 15 dcérskych rastlín, ostatné sú na rozmnožovanie nevhodné, pretože z každého tvoriaceho sa poplazu na výsadbu používame len prvé dva poplazy. Ostatné poplazy z materských trsov odstraňujeme, aby nám zbytočne nebrali živiny, ktoré sú potrebné pre tvoriace sa poplazy a zakladanie budúcej úrody.
 
Ako ošetrujeme porasty po zbere plodov?
Tým, že jahody zberáme každý druhý až tretí deň, okolo jahôd je pôda veľmi ušľapaná, okolo trsov pôdu plytko prekypríme a trsy prihnojíme Fragarinom alebo Cereritom, aby jahody dokázali sa dobre pripraviť na tvorbu novej úrody v budúcom roku, pretože prihnojovanie trsov po zbere úrody ovplyvňuje množstvo založenej úrody na budúci rok. Trsy napadnuté bielou a fialovou škvrnitosťou listov opatrne zastrihneme tak, aby sme kosou nepoškodili jahodové srdiečko. Do jesene sa nám vytvorí nová, zdravšia listová plocha. Porasty jahôd staršie ako tri roky hneď po zbere likvidujeme a zakladáme nové porasty. 

Diskusia k článku