Jarné zvyky – očista a pôst

Jarné zvyky – očista a pôst

Príbehy zastaveného času

Ukončenie fašiangového obdobia sa v tradičnom prostredí završovalo „pochovávaním basy“, v utorok pred popolcovou stredou. V jeseni s príchodom zimy a ústupom pracovných povinností na poli, nastalo na dedinách obdobie, kedy sa venovalo viac času ručným prácam, stretávaniu aj čarovaniu a zábavám. Toto obdobie sa v marci pomaly s prvým spevom škovránka končilo. Prichádzala jar, no zima ešte mala svoju moc.

Koketoval s fotkami a očaril Japoncov!

Koketoval s fotkami a očaril Japoncov!

Dušan Holovej: „Nasvecoval som každučký kameň“

(šaja) – Jeho talent ocenili až v Japonsku. Prešovčanovi Dušanovi Holovejovi (41) svet grafiky a reklamnej fotografie natoľko učaril, že tomuto koníčku venuje všetok svoj čas. Dušan sa prihlásil do prestížnej súťaže a z tisícky fotografií vybrali porotcovia práve tú jeho. A pritom, Dušan je povolaním strojný inžinier!

RETRO JE IN

RETRO JE IN

Náš seriál:  Boj o prežitie - Anička so zlatými rukami: „Ledva si dokážem zaviazať šnúrku na topánke“

Náš seriál: Boj o prežitie - Anička so zlatými rukami: „Ledva si dokážem zaviazať šnúrku na topánke“

Pre Aničku Pekárovú zo Sabinova je každý jeden deň víťazstvom. Má iba 28 rokov a bojuje s reumatickou chorobu. Denne trpí bolesťami, mesačne dáva veľa peňazí za lieky, ktoré jej ani veľmi nepomáhajú. Napriek tomu nesedí len tak so založenými rukami a svojou šikovnosťou dokáže potešiť každého vo svojom okolí.

Motorkárka Aneta: „Na diaľnici sa rada vybláznim!“

Motorkárka Aneta: „Na diaľnici sa rada vybláznim!“

(šaja) – Motorkárka ako lusk! Prešovčanka Aneta Sekaninová Sláviková na tieto stroje nedá dopustiť. K láske k motorkám ju priviedla túžba po voľnosti. No, čo si budeme nahovárať, voľnosti máte na motorke dosť, veď tá rýchlosť a ten vietor vo vlasoch....

Ži svoju vášeň...

Ži svoju vášeň...

Vraví sa, že kto bol na polostrove Peloponéz a nenavštívil Olympiu, ako keby tam ani nebol. Tohto hesla sme sa chytili aj my s rodinou a navštívili toto miesto.

Spoznaj Prešov po 49. rovnobežke

Spoznaj Prešov po 49. rovnobežke

Prvý vyhliadkový autobus odkrýva poznávacou jazdou krásy Prešova po 49. rovnobežke. Táto jazda ponúka možnosť spoznať dávnu históriu metropoly Šariša, dozvedieť sa viac o významných udalostiach i zaujímavostiach dneška. Okrem historického centra zahŕňa prehliadka aj atmosféru prešovských sídlisk i reálny život Prešovčanov.

Hubárka Eva Hrušková: „Hurá, už rastú!“

Hubárka Eva Hrušková: „Hurá, už rastú!“

(šaja) – Obrovskú radosť mala Prešovčanka Eva Hrušková, ktorá sa vybrala do lesa. Spolu s kamarátkou Slávkou Tomkovou našli prvé hríby. Hubársky úlovok ich potešil a hubárom odkazujú – choďte do lesa, už rastú!

Letný dovolenkový bedeker - Dnes: KRÉTA

Letný dovolenkový bedeker - Dnes: KRÉTA

(šaja) – V potulkách za letnou dovolenkou sa dnes vyberieme na prekrásnu slnečnú Krétu. Kréta je najväčší grécky ostrov a súčasne piaty najväčší ostrovom v Stredozemnom mori.

Letný dovolenkový bedeker - Dnes: CHORVÁTSKO

Letný dovolenkový bedeker - Dnes: CHORVÁTSKO

(šaja) – Horúce letné dni priam volajú na dovolenku. Viacerí z vás ju už majú zaplatenú a možno práve teraz „lovia“ užitočné informácie o ceste a živote v dovolenkovej krajine. Večerník vám prináša oddnes zaujímavosti a dobré rady z rôznych dovolenkových destinácií. A začíname, ako inak, v Chorvátsku.