Doprajte si štýlovosť na terase či balkóne

Doprajte si štýlovosť na terase či balkóne

Aj vy už čakáte na prvé jarné lúče a na to, že sa presuniete zo svojej, aj keď útulnej obývačky, na terasu vášho domu, či balkón? Ak uvažujete ako si ho začať užívať už čo najskôr, nechajte sa inšpirovať našimi radami. Navštívili sme presťahovanú predajňu Reppalshop. Teraz ju už nájdete na sídlisku Sekčov. Sme si istí, že z ich širokého dovozového sortimentu si určite vyberiete.

Fotenie diskoték už nie je „in“. Okúzlili ju detské tváričky

Fotenie diskoték už nie je „in“. Okúzlili ju detské tváričky

Z diskoték k batoľatám. Nejde o žiadnu mladú mamičku, ktorá by sedela doma zavalená plienkami a spomínala na svoje „mladí“. Reč je o Prešovčanke, vysokoškoláčke Miške Rolandovej, ktorej záľubou je fotenie. Nie však hocijaké. Najnovšie sa jej vášňou stali okúzľujúce bábätká.

Absolventi „veteriny“ nemajú problém sa uplatniť na trhu práce, žiadaní sú aj za hranicami

Absolventi „veteriny“ nemajú problém sa uplatniť na trhu práce, žiadaní sú aj za hranicami

Je jedinou školou pre veterinárne vzdelávanie na Slovensku a jednou z dvoch poskytujúcich štúdium farmácie. Má spoločný bakalársky študijný program náuka o živočíchoch, ktorý univerzita realizuje v spolupráci s nórskou University of Nordland v Bodø. Univerzita veterinárneho lekárstva a farmácie má na svojom konte však oveľa viac úspechov. Aj o tom sme sa porozprávali s prof. MVDr. Janou Mojžišovou, PhD., prorektorkou pre výchovno-vzdelávaciu činnosť.

Chcel  prekonať strach z hada, dal si ho na krk.  Zamiloval sa

Chcel prekonať strach z hada, dal si ho na krk. Zamiloval sa

Väčšina z nás, keď uvidí hada, od strachu ani nedýcha. A berie nohy na plecia. Náš dnešný „držiteľ“ netradičnej vášne Pavel Szudár ich miluje!

Pohár stvorený pre pivo

Pohár stvorený pre pivo

Pivo sa považuje výlučne za nápoj pánov. Avšak, ako sa hovorí, výnimka potvrdzuje pravidlo. V rodine Šlosárovcov zbierajú pivové poháre skoro všetci okrem tých najmenších. Najväčšiu radosť má z nich, samozrejme, hlava rodiny. Stala sa z toho už tradícia.

Hand made s háčkovkou a klbkom vlny

Hand made s háčkovkou a klbkom vlny

K tomu, aby ste si našli „svoju“ vášeň, vám stačí háčkovka a klbko vlny. Potom už len kúsok fantázie a vlastné výtvory sú na svete! „K háčkovaniu som sa dostala úplnou náhodou. Vždy som si myslela, že práve ja nie som ten typ, ktorého by niečo také zaujalo. Ručné práce som skôr brala ako koníček našich babičiek. Náhoda dala, že som zbadala najnovšie vydanie knihy o háčkovaní. Neverila som vlastným očiam, že niekto dokáže ručne vyrobiť takto dokonalú prácu večer pri sledovaní televízie. Rozhodla som sa kúpiť si knihu. Ani som nečakala, že si ju najprv doma prelistujem a popozerám. Hneď v obchode som poprosila predavačky, aby mi poradili, ktoré vlny sú kvalitné a čo všetko k tomu potrebujem,“ opisuje svoje začiatky Denisa Korinková.

Radoslav Procházka: „Mám podobný postoj k životu a k svetu ako východniari."

Radoslav Procházka: „Mám podobný postoj k životu a k svetu ako východniari."

„Mám podobný postoj k životu a k svetu ako východniari. Nemám vo zvyku nariekať a sťažovať si, ale zabojovať s tým, čo človeku život prinesie.“

Hana Zelenková: „Dobrá medicína sa dá robiť aj na malom a relatívne vysunutom  mieste Slovenska.“

Hana Zelenková: „Dobrá medicína sa dá robiť aj na malom a relatívne vysunutom mieste Slovenska.“

Výnimočná a inšpiratívna žena

Pri stretnutí s touto ženou máte pocit, že váš život je nudný a že ste v živote premrhali veľa šancí. Dermatovenerologička a dermatologička, primárka MUDr. Hana Zelenková, PhD., držiteľka mnohých medzinárodných ocenení, ale aj nositeľka titulu Žena roka a Výnimočná žena, nám dovolila pootvoriť dvere do svojho súkromia. Okrem obrovskej energie má dar citu a empatie.

Zbierka na krku

Zbierka na krku

Ku každej kabelke aj iná čiapka, šál a rukavice. Tak sa Prešovčanke Valike Samseliovej nazbierala úctyhodná zbierka doplnkov na zimu. Dokonca si pár kúskov uplietla aj sama. Okrem teplučkých šálikov má však v skrini aj krásne letné šatky všelijakých vzorov.

Chlpaté krásky pre každú z nás

Chlpaté krásky pre každú z nás

Každá žena si z času na čas dopraje kúpiť nový kúsok do svojho šatníka, botníka alebo do zbierky kabeliek. Typicky ženskou „márnivosťou“ trpí aj bývalá Večernikárka Andrea Kiššová. Tá sa však rozhodla, že namiesto toho, aby trpela vždy len jej peňaženka, pokúsi sa zaujímavé, netradičné ale moderné kožušinové krásky vyrábať sama. Jej šikovnými rukami sa jej to naozaj darí. Posúďte sami.