NA PARTIZÁNSKEJ ULICI JE OBMEDZENÁ DOPRAVA

0
500

(ako) – Pri výjazde z Partizánskej ulice na Masarykovu platí od piatku dočasný zákaz odbočenia vľavo. Dôvodom je zvyšujúca sa intenzita cestnej premávky na Partizánskej, ktorá súvisí s uzávierkou ciest pri rozostavanom OC Forum.

Partizánska ulica v Prešove v súčasnosti slúži ako obchádzková trasa uzatvorených ulíc Štefánikova a Hviezdoslavova, kde prebieha kompletná rekonštrukcia ciest a chodníkov. Zvýšený nápor áut však v súčasnosti spôsobuje upchávanie Partizánskej ulice. „Z dôvodu zlepšenia plynulosti cestnej premávky na tejto obchádzkovej trase, preto od 22. 5. 2020 až do ukončenia uzávierky ulíc Štefánikova a Hviezdoslavova, platí dočasný zákaz odbočenia z Partizánskej ulice vľavo na Masarykovu ulicu. Zákaz odbočenia bude vyznačený dočasným dopravným značením,“ informoval hovorca radnice Vladimír Tomek.

Zákaz neplatí pre MHD

Zákaz platí počas pracovných dní, vždy v čase od 7:00 hod. do 18:00 hod. a nevzťahuje sa na vozidlá MHD. Obchádzková trasa pre vodičov smerujúcich z Partizánskej ulice na Grešovú ulicu bude vedená po uliciach Masarykova (smer Čierny most), Kuzmányho a Lesík delostrelcov.

Foto: prešov.sk