POZOR, VODIČI MHD UŽ NEZASTAVIA VŠADE

0
401
ReklamaŠiroký sortiment výrobkov od výrobcov Searchlight, Massive- Philips, Kanlux, EGLO, Lucide, Lampions, Rábalux a LED-POL

(ako) – Dopravný podnik mesta Prešov (DPmP), a.s. od  utorka 12. mája 2020 opätovne zavádza zastávky na znamenie označené v cestovných poriadkoch hviezdičkou. Ak chce cestujúci na takejto zastávke vystúpiť, musí stlačiť signalizačné tlačidlo.

DPMP, a.s. v súvislosti s postupným uvoľňovaním opatrení zavedených na Slovensku a na základe odporúčaní rezortu dopravy zavádza opäť zastávky na znamenie. Cestujúci musia dať vodičovi signál, že chcú vystúpiť. Ako informovala tlačová referentka na prešovskej radnici Lenka Šitárová, podľa Prepravného poriadku MHD v Prešove je pri obsluhe zastávok „Na znamenie“ vodič povinný zastaviť na zastávke vždy, keď sa na nej nachádza cestujúci. Na zastávke „Na znamenie“ je vodič povinný zastaviť vždy, ak cestujúci vo vozidle použije signalizačné tlačidlo.

Ostatné opatrenia platia naďalej

Stále platí obmedzený nástup a výstup cestujúcich prednými dverami, s výnimkou nevidiacich cestujúcich a cestujúcich s asistenčnými psami. Priestor pri predných dverách je oddelený od ostatného priestoru vo vozidle. Zrušený je doplnkový predaj cestovných lístkov u vodiča (cestujúci majú možnosť zakúpenia jednorazových cestovných lístkov v automatoch, resp. SMS-kou). Na otváranie dverí nie je potrebné stláčať dopytové tlačidlá (po zastavení vozidla na zastávke vodič otvorí všetky dvere). Naďalej je nutné nosiť ochranné rúška, prípadne rukavice. DPMP, a.s. pokračuje s každodennou dezinfekciou interiéru vozidiel MHD.

Foto: presov.sk

ReklamaPredaj a distribúcia cestovín