PREŠOVSKÝ MESTSKÝ POLICAJT ŠOFÉROVAL OPITÝ

0
764

(ako) – Prešovčana prichytila pohotovostná motorizovaná jednotka v nedeľu podvečer na Sídlisku II v blízkosti jeho bydliska. Nafúkal 2,56 promile alkoholu a policajti ho v putách odviedli do policajnej cely, kde strávil noc. Obvinili ho z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Ide o 47-ročného muža, ktorý v mestskej polícii spoľahlivo pôsobil 27 rokov. Nikto z jeho okolia netuší, prečo uňho nastal takýto skrat, ale už teraz je isté, že chyba ovplyvní jeho ďalší život. Ak ho súd v superrýchlom konaní uzná za vinného, príde o prácu. „Mne osobne je to veľmi ľúto, lebo ten človek u nás slúžil 27 rokov. Nemalo by sa to stať nikomu, kto je zodpovedný, ale stáva sa to právnikom, učiteľom, lekárom, poslancom, môže sa to stať hocikomu, lebo každý je strojcom svojho šťastia,“ povedal o situácii náčelník mestskej polície Ján Andrejko.  Poznamenal, že je len otázkou šťastia, že nikomu na ceste neublížil. Personálne zatiaľ nič neriešili. Policajt si momentálne čerpe dovolenku. „Musíme čakať, ako rozhodne súd v superrýchlom konaní, dovtedy nemôžeme konať,“ potvrdil nám hovorca prešovskej radnice Vladimír Tomek.

Mimochodom, prešovská mestská polícia má v svojom stave 78 policajtov, 27 telesne postihnutých ľudí v chránenej dielni pri kamerovom systéme a 8 strážcov občianskej hliadky. Pred nástupom do služby a po jej skončení im zvyčajne kontrolujú prítomnosť alkoholu v krvi dychovou skúškou. To, čo robia v čase svojho osobného voľna však náčelník nemôže ovplyvniť.

Ilustračné foto: Dnes24.sk