Poslanci hovoria: Je to svojvôľa primátora...

Poslanci hovoria: Je to svojvôľa primátora...

Svojvôľa, žiaden rešpekt. Protest prokurátora je preňho len ďalšou analýzou, ktoré má na stole už niekoľko. Papierom, ktorý aj keď poukazuje na nedodržiavanie zákonov, ho k ničomu nezaväzuje. Poslanci sú zasa len bezzubou kulisou, figúrkami na šachovnici. Takto mnohí vnímajú konanie primátora Pavla Hagyariho v meste.

Kontrolór Ernst sľúbené peniaze nedostáva

Kontrolór Ernst sľúbené peniaze nedostáva

Hagyari tvrdí, že radnica platí! Muselo to zájsť až takto ďaleko?

Túto otázku si nekladú poslanci, ktorí sedia v parlamente, nekladú si ju ani novinári, pýtajú sa samotní občania. Ten, kto sa zaujíma o problémy v meste vie, že podľa prokuratúry kontrolóra v meste máme. Na svojej stoličke však nesedí. A primátor s ním pracovnú zmluvu podpísať tak skoro ani neplánuje. Politické kluby hovoria o tom, že mali a majú zviazané ruky. Že ich voľba to nebola. Hrajú však len špinavú hru a obviňujú jeden druhého?

Strach z nelegálnosti či len hra o čas?

Strach z nelegálnosti či len hra o čas?

Nie o päť minút dvanásť, ale desať po dvanástej. Asi takto sa riešia problémy v mestskej samospráve. Na mestský úrad bol ešte minulý týždeň doručený protest prokurátora, ktorý sa vyjadril k nezákonnosti vyhlásenia novej voľby hlavného kontrolóra. Ten sa mal totiž voliť včera. Nakoniec však zákon zaúradovalo a vopred dohodnutá hra zmenila pravidlá.

(Ne)Zákonná voľba?

(Ne)Zákonná voľba?

Stanovisko okresnej prokuratúry: "Nemožno konštatovať, že funkcia hlavného kontrolóra uplynula, ani že zanikla. Možno konštatovať nesprávne posúdenie veci primátorom mesta."

Poslanci odklepli novú voľbu hlavného kontrolóra. Pravica bola proti, zradili ho „vlastní“

Poslanci odklepli novú voľbu hlavného kontrolóra. Pravica bola proti, zradili ho „vlastní“

Na včerajšom mestskom zastupiteľstve poslanci ľavice a nezávislí podporili návrh radnice a na 19. mája naplánovali novú voľbu hlavného kontrolóra. Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 5. mája. Paradoxom však je, že Alexandrovi Ernstovi, hlavnému kontrolóri, ktorému podľa radnice zanikol mandát ex lege, teda zo zákona už 1. augusta, odklepli odmenu za druhý polrok roka 2013. Pravicoví poslanci hlasovanie bojkotovali! V diskusii vyjadrili svoj nesúhlas a počas hlasovania ostali stáť „pred bránami“ rokovacej sály.

Občianski aktivisti už odovzdali petičné hárky na radnicu

Občianski aktivisti už odovzdali petičné hárky na radnicu

Za kontrolóra Alexandra Ernsta do funkcie sa podpísala viac ako tisícka ľudí

Chcú spravodlivosť! Prešovčania svojím podpisom pod petíciu vyzývajú primátora, aby umožnil riadne zvolenému kontrolórovi mesta Prešov vykonávať kontrolu hospodárenia a nakladania s financiami a majetkom mesta. Občianski aktivisti petičné hárky s 1069 podpismi včera dopoludnia doručili na mestský úrad.

Páni poslanci, účet za štyri roky vášho pôsobenia sa  pripravuje! Ulica sa už ozvala

Páni poslanci, účet za štyri roky vášho pôsobenia sa pripravuje! Ulica sa už ozvala

Pôjde o VYŠŠÍ PRINCÍP!
To, čo sa momentálne stalo odvolanému hlavnému kontrolórovi Alexandrovi Ernstovi, sa veľmi ľahko môže hocikedy stať aj jeho straníckym „súputníkom“ či poslaneckým kolegom. Nalejme si čistého vína. Mnohí, aj keby boli neviem ako fundovaní, by bez partajnej podpory na svojej stoličke nikdy nesedeli. Tak to bolo, je a aj bude počas vlády ktorejkoľvek strany.

Emil Osavčuk: „Bez kontroly sa veľmi dobre gazduje.“

Emil Osavčuk: „Bez kontroly sa veľmi dobre gazduje.“

Väčšinou to pri kauzách a problémoch v meste býva tak, že ako prídu, tak aj odídu, respektíve ich rýchlo nahradia nové. Tentokrát kauza hlavného kontrolóra však občanov, zdá sa, zaujíma a pretrváva v kuloároch dlhšie. Tento týždeň sme priniesli informáciu, že ešte stále pokračuje aj zbieranie podpisov pod petíciu, ktorou občania žiadajú primátora, aby umožnil riadne zvolenému kontrolórovi mesta Prešov vykonávať kontrolu hospodárenia a nakladania s financiami a majetkom mesta. Podpísalo ju už viac ako 800 ľudí. Taktiež prišlo prvé predbežné rozhodnutie okresného súdu. Ten nariadil mestu, aby Alexandrovi Ernstovi mesačne vyplácalo 500 eur po dobu nevyjasnenia prípadu.

Najnovšie informácie v kauze hlavný kontrolór

Najnovšie informácie v kauze hlavný kontrolór

Súd rozhodol, že mesto má Alexandrovi Ernstovi platiť mesačne 500 eur.
Koľko ľudí sa od začiatku marca podpísalo pod petíciu? Je alebo nie je Alexander Ernst zamestnancom mestského úradu? Koľko eur musí mesto mesačne „exkontrolórovi“ platiť podľa predbežného nariadenia súdu? To všetko sme zistili za vás!

Kontroly v technických službách nakoniec prebiehajú. Bez šéfa

Kontroly v technických službách nakoniec prebiehajú. Bez šéfa

Ako sme už v našom denníku informovali, mesto hlavného kontrolóra momentálne nemá. Podľa našich zistení mali byť jeho zamestnankyne na dovolenke a preradené pod prednostku mesta. Ukázalo sa však, že je tomu inak a vykonávajú kontrolu na technických službách. Komu ju však budú adresovať, keď šéfa nemajú? A vôbec bude kontrola platná?