Páni poslanci, účet za štyri roky vášho pôsobenia sa  pripravuje! Ulica sa už ozvala

Páni poslanci, účet za štyri roky vášho pôsobenia sa pripravuje! Ulica sa už ozvala

Pôjde o VYŠŠÍ PRINCÍP!
To, čo sa momentálne stalo odvolanému hlavnému kontrolórovi Alexandrovi Ernstovi, sa veľmi ľahko môže hocikedy stať aj jeho straníckym „súputníkom“ či poslaneckým kolegom. Nalejme si čistého vína. Mnohí, aj keby boli neviem ako fundovaní, by bez partajnej podpory na svojej stoličke nikdy nesedeli. Tak to bolo, je a aj bude počas vlády ktorejkoľvek strany.

Teraz to ale zašlo priďaleko. Je naozaj veľkou hanbou, keď sa „už vlastní nezastanú vlastných“.  Nemajú ani tú najmenšiu snahu pátrať po tom, či naozaj chyboval! A pritom ide o veľmi vážnu vec, keď mesto zostalo bez kontroly. Zdá sa, že tí, ktorí majú dozerať, sú spokojní s „bezvládím“. Položme si otázku:  Ako potom vyzerajú v očiach svojich voličov? To im už vôbec nezáleží na ich názore? Možno si tí, ktorí rozhodujú o osudoch  neuvedomujú, že prichádzajú nielen o svojich členov, ale aj sympatizantov. Bez nich by neboli tam, kde sú. A potom príde moment, keď  strana zistí, že volebné percentá prudko klesajú... Hľadá sa vinník!  Určite sa nejaký obetný baránok nájde. Radnica v pondelok na zastupiteľstve predloží poslancom návrh na voľbu nového hlavného kontrolóra, aj keď síce už jeden regulárne zvolený je. Myslím si, že tu už nepôjde o primátora či o nejaký anonym. Primátor konal podľa svojho presvedčenia. Tu už pôjde o VYŠŠÍ PRINCÍP! Či poslanci bez mihnutia oka „odpíšu“ človeka alebo sa postavia za fakty. Som zvedavá, koľkí z tridsaťjedenčlenného parlamentu si dali tú námahu, aby si preštudovali všetky zákony týkajúce sa povinností hlavného kontrolóra. Či si dokážu predstaviť, že raz sa v podobnej situácii môžu ocitnúť aj oni. Strach je silný pán a odvaha veľmi vysoká daň.

Novembrové voľby sa blížia, páni poslanci, účet za štyri roky vášho pôsobenia sa  pripravuje! Ulica sa už ozvala, podpisy na petičných hárkoch hovoria jasnou rečou. Prešovčania sú nespokojní ...
Adriena Šmihulová

Diskusia k článku