Poslanci hovoria: Je to svojvôľa primátora...

Poslanci hovoria: Je to svojvôľa primátora...

Svojvôľa, žiaden rešpekt. Protest prokurátora je preňho len ďalšou analýzou, ktoré má na stole už niekoľko. Papierom, ktorý aj keď poukazuje na nedodržiavanie zákonov, ho k ničomu nezaväzuje. Poslanci sú zasa len bezzubou kulisou, figúrkami na šachovnici. Takto mnohí vnímajú konanie primátora Pavla Hagyariho v meste.

Na včerajšom rokovaní mestského parlamentu nastala naozaj kuriózna situácia. Pri prijímaní, tento rok v poradí už šiesteho rozpočtového opatrenia, sa počas diskusie do programu nečakane dostal zaujímavý návrh. Ten súvisel s hlavným kontrolórom Alexandrom Ernstom. Návrh bol predložený pri schvaľovaní rozpočtového opatrenia preto, že jeho súčasťou bolo aj schvaľovanie prijatia úveru vo výške 518 000 eur. Jeden z poslancov žiadal o vyjadrenie hlavného kontrolóra k ďalšiemu zadlženiu.  Mestskí poslanci preto schválili uznesenie, v ktorom žiadajú primátora Pavla Hagyariho, aby mu umožnil nerušene vykonávať jeho funkciu. Najbližšie dni ukážu, či sú poslanci pre primátora naďalej len bábkami.
 
 
Je to svojvôľa, hovoria poslanci

Ako sme vás už informovali, minulý týždeň časť poslancov navrhla, aby primátor po proteste prokurátora opätovne prijal hlavného kontrolóra Alexandra Ernsta na radnicu a podpísal s ním pracovnú zmluvu. Návrh nemal veľkú podporu. Primátor sa nechal počuť, že čaká na rozhodnutie súdu či má alebo nemá prijať staronového zamestnanca. Práve preto bolo   včerajšie prijatie nového uznesenia šokujúce. Návrh  pravicového poslanca, ktorý tentokrát podporili aj ľavičiari, sa týkal požiadavky, aby bol Alexandrovi Ernstovi umožnený nástup do funkcie z dôvodu, že pri prijímaní niektorých dokumentov, ako je napríklad záverečný účet mesta, ktorý bol  včera z rokovania stiahnutý, je potrebné jeho stanovisko. Bez kriku a handrkovania tento návrh prešiel. 
 
Nič však ešte nie je vyhraté.  Primátor totiž nemusí uznesenie podpísať a týmto ho môže vetovať. To, či ho podpíše alebo nie, včera ani nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. „Budem sa tým zaoberať. Zavolám si aj externých právnikov. Toto uznesie nie je pre mňa záväzné. Neviem povedať, či ho podpíšem, alebo nie. Nechám ho preskúmať právnikom. Nepotvrdzujem, ani nevylučujem,“ povedal Pavel Hagyari. Mnohí poslanci sú však skeptickí, obávajú sa, že aj keď primátor uznesie podpíše,  Ernsta na úrad neprijme. Znova hovoria o Hagyariho svojvôli.

Diskusia k článku

Primátor sa menej bojí čerta ako hlavného kontrolóra
autor: luki | dátum: 06.06.2014 21:20:19
Primátor sa bude zaoberať a radiť s externými právnikmi - podotýkam externými posluhovačmi.
Primátor sa bojí hlavného kontrolóra Ernsta viac ako čerta, pretože sa bojí svojích nekalých odhalení.
Za každú cenu musí vydržať bez kontrolóra do volieb v novembri.
Zaujímavé, že pri žene nič nevydrží a preto už má v poradí 9. dieťa(syna), ktorý sa nedávno narodil po veľkej náhlej a úprimnej láske s kolegyňou z úradu.
Primator vs. Presovcania
autor: ucitel z PO | dátum: 29.05.2014 11:29:21
Ignorovanie vole zastupitelstva stavia p. Hagyaryho do pozicie samovladcu. Nerezignovat a kricat dalej...