Komajota predstavila novú pieseň

Komajota predstavila novú pieseň

Prečo si spevák Martin Husovský nemôže dovoliť dovolenku?

Komajota vydala po viac ako ôsmich mesiacoch ďalši singel. Nazvali ho Dym a Martin Husovský sa v ňom mení na chobotnicu, obliehajú ho lietadlá, dokonca v ňom vystriedal viac ako 30 tričiek. 

Podobne ako predošlé skladby, ktoré nie sú na žiadnom z albumov, predstavuje Komajota aj novinku s videoklipom, v ktorom si hudobníci dovolili spoločne s režisérom Pavelom Višňovským a animátorkou Katarínou Kočanovou viacero fórikov. Pre samotný klip vzniklo aj 3000 fotografií a Martin Husovský prezliekol viac ako 30 tričiek. „Nielenže som sa x-krát prezliekal, ale ešte zo mňa spravili chobotnicu. Páči sa mi, že je klip doplnený o animáciu aj stop motion prvky,“ hovorí spevák Komajoty. Novinka Dym je v poradí deviatym singlom od vydania zatiaľ posledného albumu Kolobeh z roku 2010. 

Dovolenka nehrozí 

Týmto klipom ich práca ani zďaleka nekončí. „Nie žeby sme nemali čo robiť, práve naopak. Rok a pol pracujeme na muzikáli pre Divadlo Jonáša Záborského, ktorý bude mať premiéru v októbri.“ A toto zamestnáva Martina Husovského už druhý rok. „Každé dva roky sa pripravuje v divadle veľký muzikál. Naposledy to bol Sherlock Holmes, teraz je to Panna Orleánska, ktorá bola až donedávna tajomstvom. K muzikálu robím hudbu a je tam toho strašne veľa,“ hovorí úspešný prešovský hudobník. Spolupracuje nielen s divadlom. „Na rováši“ má viacero menších projektov. „Mali sme na starosti realizačnú stránku Legendária, ktorý predstavuje desať miest v rámci východného Slovenska. Taktiež sme po technicko-realizačnej stránke zastrešili projekt Tretiaci na CD. Oslovil ma Janko Pochanič, ktorý so svojimi deťmi načítal rozprávky, od nás to chcel doplniť zvukmi.“ Martina Husovského sme zastihli v nie najlepšej pohode. „Od synov som nachytal črevné problémy. Najskôr s tým prišiel Matej, teraz je chorý aj mladší Kryštof. No a do tretica to chytilo aj mňa,“ prezradil Martin. Na záver nesmela chýbať otázka, kam na dovolenku. „Tá nehrozí, máme toho veľa, pripravuje sa muzikál, takže si to nemôžeme časovo dovoliť. Momentálne nemôžem zo štúdia čo i len päty vytiahnúť,“ dodal s úsmevom na záver.

Foto: Pavel Višňovský

Diskusia k článku