Starnutiu pokožky  treba predchádzať. V Inštitúte krásy  Paris si vás rozmaznajú

Starnutiu pokožky treba predchádzať. V Inštitúte krásy Paris si vás rozmaznajú

„Nie je to žiadny dievčenský sen. Jednoducho nás oslovil známy, či by sme nechceli otvoriť salón, kde by sa pracovalo s jednou z najlepších kozmetických značiek nielen vo Francúzsku, ale v celej Európe. Nášmu rozhodnutiu predchádzala návšteva niekoľkých bratislavských salónov. Samozrejme, že sme prípravky aj samé vyskúšali. To rozhodlo,“ opisuje Mgr. Antónia Jadušová,PhD. kroky, ktoré ju spolu s Ľudmilou Nagyovu viedli k otvoreniu Inštitútu krásy Paris v Prešove na Špitálskej ulici.

Zdá sa, že mužom záleží na kráse žien. Veď povedzme si úprimne, najlepší kaderníci či módni návrhári sú práve páni. Ináč to nebolo ani s exkluzívnou francúzskou kozmetikou Institut Esthederm Paris. „Jej zakladateľom a vlastne akýmsi tvorcom bol lekárnik Jean Noel Thorel, ktorý sa rozhodol, že nebude výrobky predávať za pultom, ale bude ich vyrábať. Dnes tento zaujímavý pán ma veľké impérium a tisícky spokojných žien,“ prezrádza Antónia Jadušová.
 
Na otázku, čo ich na tejto kozmetike najviac zaujalo, bez váhania odpovedali – jej filozofia.  „Keď pokožka trpí,  je lepšie naučiť ju správne fungovať, než ju nadmerne ošetrovať.“ Má to svoju logiku. Súčasne pridali zaujímavú myšlienku, že starnutie pokožky nie je  nevyhnutné. „Kozmetické produkty sa často vnímajú ako produkty s krátkodobým efektom vytvoreným pre povrch pokožky a farmaceutické produkty sú zase  vnímané ako prípravky pre liečbu kožných ochorení.  Tu je vytvorená nová úroveň produktov, ktoré udržujú  pokožku dlhodobo zdravú. Zaujímavým momentom je ten, že neúčinkujú proti starnutiu, ale predchádzajú  starnutiu. A to je podstatný rozdiel. Neúčinkujú proti slnku, ale využívajú pozitívne účinky slnka,“ vysvetľuje Ľudmila Nagyová.
 
Koža  je orgán zložený z miliónov buniek, ako sa o ňu starať? „Koža je vytvorená tak, aby žila viac než sto rokov. Preto sa musí ošetrovať dlhodobo. Produkty Institut ESTHEDERM nám pomôžu udržať pokožku vo vrcholnej forme každého životného cyklu. Vychovávajú  pleť tak, aby jej pomohli znovu získať kontrolu a znovu nájsť vlastnú kapacitu a zdroje. Aby bola pokožka zdravá, potrebuje k správnemu fungovaniu tri základní elementy svetlo, vodu a rešpektovanie prirodzených cyklov,“  vysvetľuje Antónia Jadušová.
 
„Návšteva  v salóne je doslova zážitkom, kozmetické ošetrenie si vychutnávate. Takáto starostlivosť  prevychováva  pokožku a obnovuje jej prirodzené procesy. Výsledkom je dlhodobo zdravá pleť, Prvý krok  k  plnej spokojnosti je globálna diagnostika. Využitím unikátnej metódy IE je kozmetička schopná urobiť kompletnú diagnostiku v súlade potrebami klienta a skutočnými potrebami pokožky, vždy s ohľadom na každodenné prostredie a vnútorný stav. Na základe diagnostiky sa potom vyberie  ošetrenie odpovedajúce aktuálnemu stavu pleti. Pretože sa potreby pokožky neustále menia, preto bude individuálny predpis vždy vytvorený pri každej diagnostike pleti. Starostlivosť návštevou salóna nekončí,  dostanete odporúčanie pre domáce ošetrenie. Produkty doporučené pre domáce použitie sú práve tie, ktoré predĺžia výsledky ošetrenia a garantujú dosiahnutie viditeľných výsledkov,“  uzatvára našu návštevu v salóne Ľudmila Nagyová.

Diskusia k článku