Strašiak menom obezita: Chudnite a žite zdravo s NORBI UPDATE

Strašiak menom obezita: Chudnite a žite zdravo s NORBI UPDATE

Ak sa nestravujeme správne, môžeme si uhnať množstvo nepríjemných zdravotných ťažkostí. Patrí k nim aj obezita, ku ktorej sa neraz dopracujeme práve chybnými stravovacími návykmi. Ak sa navyše aj nedostatočne hýbeme, problém je na svete.

Štatistiky sú neúprosné, podľa nich sa nadváha a obezita podpíšu až pod 70 percent úmrtí, ku ktorým patrí infarkt, mozgová porážka, diabetes - cukrovka, kôrnatenie ciev, vysoký krvný tlak, vysoká hladina cholesterolu a všetky ostatné pridružené choroby. „Zdravé stravovanie a celkový zdravý životný štýl sú veľmi dôležité. Napokon nie nadarmo sa zvykne hovoriť, že sme to, čo jeme. Naša strava by mala byť bohatá na bielkoviny, komplexné uhľohydráty a rastlinnú vlákninu, ktorá je súčasťou aj zeleniny
a ovocia. Podstata je pravidelne sa stravovať štyri až päťkrát za deň v menších dávkach, ktoré nás nasýtia,“
vysvetlila princíp zdravého stravovania Marcela Jurčenková, majiteľka predajne NORBI UPDATE v Prešove a pripomenula tiež dôležitosť pitného režimu.
 
Ako chudnúť s metódou UPDATE?
 
„UPDATE strava nie je žiadnym spaľovačom tuku, pretože žiaden spaľovač tuku neexistuje. Sú to potraviny so zníženým obsahom uhľohydrátov, potraviny, ktoré šetria váš organizmus. Mnohí si myslia, že je postačujúce, ak sa začnú stravovať spôsobom UPDATE a budú pri tom jesť múku a cukor v hocijakej forme. Takto to však nefunguje, maximálne priberú menej ako pri „klasickom“ stravovaní,“ opisuje podstatu chudnutia s metódou UPDATE majiteľka prešovskej prevádzky.
 
Podľa UPDATE sa dá stravovať veľmi jednoducho. Stačí si len osvojiť rozdelenie potravín do troch skupín podľa výšky glykemického indexu (GI). Glykemický index je bezrozmerné číslo, ktoré vyjadruje postavenie potraviny na stupnici od 0 do 100 podľa toho, ako rýchlo sa cukor v potravine vstrebáva a ako rýchlo zvyšuje hladinu glukózy v krvi. „Ponúkame širokú škálu potravín, ktoré neobsahujú pridaný cukor škodlivý pre vaše zdravie. Majú nízky obsah uhľohydrátov a nízky glykemický index, takže po ich konzumácii zostanete sýti dlhšie než po bežných potravinách. Pochutiť si tak môžete aj na výrobkoch, ktorým zdravé stravovanie či diéty zvyčajne neholdujú,“ dodala Marcela Jurčenková.
 
Update ponúka chlieb a pečivo, mliečne výrobky, výrobky mäsiarskeho priemyslu, cestoviny, hotové jedlá, džemy, horčicu, kečup, majonézu, dresingy, koreniny, sladidlá, morskú soľ so zníženým obsahom sodíka, sladkosti a pochutiny sladké a slané, orieškové krémy, mrazené výrobky a zmrzliny, ovocné a zeleninové nápoje a sirupy, cereálne výrobky, výrobky studenej kuchyne a cukrárenské výrobky, výživové doplnky a mnoho ďalších. Pozitívne účinky potravín sú klinicky overené. „Systém nášho stravovania je najúčinnejší, keď si človek svoj jedálny lístok zostaví z potravín patriacich do skupiny Update kód 1. Tento spôsob stravovania má kalorickú hodnotu približne 1500 až 1800 kcal. Samozrejme, dôležité je pridať aj pohyb. Bonusom je, že takto sa dá schudnúť za týždeň až 4 kilá,“ dodáva Marcela Jurčenková
 
Niektoré potraviny dostanú červenú!
 
Nejedzte výrobky z bielej ani celozrnnej múky, cestoviny a z jedálneho lístka úplne vyraďte potraviny, ktoré obsahujú pridaný cukor. Pri nákupoch v obchodných reťazcoch dajte pozor najmä na dresingy, majonézu, kečup, mäsové výrobky a ovocné šťavy s dužinou. Všetky tieto výrobky totiž obsahujú pridaný cukor. Len pre zaujímavosť, v jednom obyčajnom jogurte sa môže nachádzať aj 14,7 g cukru, teda napríklad 150 ml jogurt obsahuje až 7 kociek cukru. S týmito výrobkami sa nedá chudnúť, lebo zvýšený krvný cukor stimuluje zvýšenú hladinu inzulínu, ktorý je zodpovedný za ukladanie cukrov do tuku a zároveň spôsobuje opätovný predčasný hlad. Biela či celozrnná múka obsahujú takmer rovnaké množstvo uhľohydrátov. Aj kvôli tomu používame v našom systéme múku UPDATE. Umelé sladidlá nie sú škodlivé. Žiadny výskum totiž nedokázal, že by boli rakovinotvorné. My však máme Update cukor, ktorý obsahuje 1 kalóriu a zároveň ide o prírodné sladidlo.
 
Jediná predajňa NORBI UPDATE v Prešovskom kraji je otvorená už aj v Prešove. Nájdete ju  v ZOC MAX na Sekčove.

Diskusia k článku