Účesy povýšili na umenie

Účesy povýšili na umenie

Je to o talente a zručnosti. Keď sa objavia študentky Strednej odbornej školy služieb na Košickej ulici na niektorej celoslovenskej súťaži, sú pre ostatných veľmi silnou konkurenciou. Ináč to nebolo ani na Majstrovstvách SR v dekoratívnom líčení a v účesovej tvorbe 2014, ktoré sa konali v Nových Zámkoch.

Text k foto: Elegancia a dokonalosť si zaslúži bronz...

„Samotná súťaž je vyvrcholením niekoľkotýždňovej náročnej prípravy. Trénovali sa každý detail, naše dievčatá to zvládli výborne,“ neskrýva radosť z úspešnej prezentácie Mgr. Mária Laputková, hlavná majsterka odborného výcviku odboru kozmetička – vizážistka. Jej slová doplnila Mgr. Ľuba Žuravľovová: „Súťaž nie je len o samotnom účese či líčení, ale o celkovom zladení šiat či doplnkov. Spolu s dievčatami sme našli model svadobných šiat, ktoré sme potom dali ušiť. Rovnako to bolo aj v prípade kozmetičiek.“

 
Víťazné trio: modelka Gabriela Bednárová, Mária Laputková a autorka víťazného líčenia, Klaudia Žihalová.

Prešovčanky znova ukázali svoju „silu“ a domov sa vrátili s vavrínmi víťazstva. Prvé miesto v dekoratívnom líčení v disciplíne STAGE MAKE-UP  si totiž odniesla súťažiaca štvrtáčka Klaudia Žihalová s modelkou Gabrielou Bednárovou. V silnej konkurencii tretie miesto v účesovej tvorbe v disciplíne TRADIČNÁ NEVESTA patrilo tretiačke Erike Dragunovej s modelkou Bibianou Chovanovou.

Ľuba Žuravľovová je na svoju zverenkyňu Eriku Dragunovú právom pyšná. Modelka Bibiana Chovanová svojou krásou má tiež veľký podiel na úspechu.
Minulý týždeň bolo v Stredisku odborného výcviku Centrum rušno. Prebiehali tam maturitné skúšky z praktickej časti odbornej zložky študijného odboru kozmetička- vizážistka. Aj keď niektoré dievčatá mali malú trému, konečný výsledok bol veľmi dobrý. „V praktickej časti dievčatá vykonávajú kozmetické ošetrenie zákazníčky podľa typu a stavu pleti. Vo vizážistickej časti upravujú modelku a zrealizujú zmenu vizáže podľa vylosovanej témy. V tomto roku to boli napríklad Africká kráska, Hippies, Rozprávková víla, Veľký Gatsby - 20-te roky, Indická nevesta, Kleopatra, Tanečnice z Lúčnice, Nevesta 21. Storočia,“ dodáva Mgr. Mária Laputková.

Diskusia k článku