Bardejovské Kúpele v nedeľu sľubujú dobrú dychovku a ochutnávku piva

0
588

(ako) – Priaznivci dobrej dychovky a dobrého piva sa majú na čo tešiť. V nedeľu 6. septembra 2020 ich v Bardejovských Kúpeľoch, v areáli pri kúpeľnej kolonáde, čaká tradičné podujatie nazvané ,,Kúpeľná dychovka spojená s ochutnávkou pív.“ V čase od 14.00 do 18.00 hod. ich privíta slávnostný pochod dychoviek a po ňom vystúpia dychová hudba Nováčanka, dychový orchester Chemlon a mažoretky, dychová hudba Ordzovianka a orchester Doremidoredo. Pripravené sú aj sprievodné akcie pre deti. Vstup je zdarma. Informovala o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a. s., Tamara Šatanková.

,,Po prestávke spôsobenej koronavírusom sa postupne rozbiehajú aj kultúrne  a spoločenské podujatia v Bardejovských Kúpeľoch. Po augustovom Alžbetínskom dni,  venovanom cisárovnej Sisi, ide pri malom dychovkovom festivale ešte len o druhé  takéto podujatie v tomto  roku. Začiatok jesene, pivo a dychovka idú k sebe. Tradícia malého pivného festivalu má už 8. ročník. Priaznivci zlatistého moku si budú môcť ochutnať rad pív a radlerov značiek Zlatý bažant, Heineken, Krušovice, Hurban legend polotmavý Bock, Bradáč, Lagunitas Ipa. K dispozícii bude aj nealko. Tento rok nám nejde o vysokú návštevnosť, za cieľ si dávame  potešenie našich priaznivcov a kúpeľných hostí. Bardejovské Kúpele sú ideálnym miestom na liečenie, oddych, jednodennú turistiku, rodinné výlety,“ povedala o nedeľnej akcii T. Šatanková.

V októbri bude vínny festival

Bude sa konať v sobotu 3. októbra 2020 v Kúpeľnej kolonáde Pôjde už o 6.  HORNOŠARIŠSKÉHO VÍNNEHO FESTIVALU. Predstavia sa na ňom viaceré slovenské vinárstva. Súčasťou sú sprievodné akcie a popoludňajší kultúrny program priamo v Kúpeľnej kolonáde.

September a začiatok októbra patria všeobecne k najobľúbenejším obdobiam. Počasie je príjemné, nie sú už horúčavy a hlavné kapacity kúpeľov sú vtedy obsadené. Kúpele ponúkajú rôzne typy akciových pobytov, vrátane tých pre rodiny s deťmi, kde je v cene stravovanie, ubytovanie a vstup do wellness. Je tu aj skanzen – najstarší na Slovensku, tenisové dvorce, krytá hala, preliezačky, minigolf, „kúpeľné singletracky“ dráha, neďaleko je historické mesto BARDEJOV – pamiatka Unesco, hrad Zborov, Slnečný majer s možnosťou jazdy na koni a mnohé iné atrakcie.  Bardejovské Kúpele priťahujú predovšetkým návštevníkov z Prešovského a Košického kraja.

 

Foto: Bardejovské Kúpele