Do kín prichádza nová česká komédia Ženská pomsta

0
1240

(pv) – Nová česká komédia Ženská pomsta rozpráva príbeh troch žien, ktoré spojí rovnaký osud –  nevera manželov. Filmový manuál pre ženy ako potrestať neverných partnerov rozohrajú pod režisérskou taktovkou Dušana Rapoša. Diváci sa môžu tešiť na skvelé herecké výkony a nečakané humorné situácie. Film je úsmevným pohľadom na mužskú krízu stredného veku a oslavou jednej z najaktuálnejších tém súčasnosti – ženskej solidarity.

U psychoterapeuta doktora Wágnera alias Jakuba Koháka sa náhodou stretnú tri ženy v zrelom veku. Na jednej strane ich rozdeľuje profesia, temperament i povaha, a na strane druhej ich spája rovnaký problém – nevera manželov, ktorým obetovali desiatky rokov spoločného života. Rovnaké trápenie ich zblíži a zhodnú sa, že lepšie než drahé sedenie u psychoterapeuta a obaľovanie si nervov čokoládou, bude sladká POMSTA, z ktorej sa navyše nepriberá! Spoja sily a pre svojich neverných manželov pripravia skutočné peklo už na zemi…

Herecký koncert trojice Jana Paulová, Mahulena Bočanová a Eva Vejmělková 

Nová snímka nabáda diváka nazrieť aj na tie najnáročnejšie životné sitácie s humorom a nadhľadom. Okrem toho prináša dôležité posolstvo inšpirované témou, ktorá aktuálne výrazne rezonuje v spoločnosti – oslavuje ženskú solidaritu a vzájomnú podporu.

Herecký koncert na striebornom plátne rozohrá trojica hlavných postáv Jana Paulová, Mahulena Bočanová a Eva Vejmělková.

„Veľmi by som si priala, aby do kina prišli ženy všetkých generácií a pozreli sa spoločne s nami na problém nevery z humorného nadhľadu, pretože lepší než slaný plač, je sladká pomsta. A nepriberiete z nej…“ pozýva do kina Eva Vejmělková, ktorá v príbehu stvárnila právničku Sandru.

„Budem rada, keď náš príbeh pomôže ženám, ktoré boli alebo sú v podobnej zložitej situácii a možno ten svoj problém vďaka nám uvidia trochu z nadhľadu,“ dodáva.

„Ja by som do kina pozvala všetky ženy, ktoré boli podvedené svojimi partnermi, pretože nakoniec zistia, že to nie je až taká tragédia a že život môže byť zábavnejší a zaujímavejší i potom,“ pridáva sa Mahulena Bočanová alias filmová novinárka Mona.

„Je to komédia a je hlavne pre ženy.  Je o ženskom priateľstve, ktoré vznikne na základe podobného životného sklamania a ktoré ich dokáže stmeliť ako nič iné,“ odkazuje herečka Jana Paulová, ktorá si zahrala rolu tlmočnícky Karly.

Návrat slávnej Zuzany a prvý film Petra Rychlého

Tri hlavné role mužských neverníkov si zahrali Miroslav Etzler, ktorý sa predstaví ako podnikateľ, Robert Jašków alias akčný herecký hrdina a Petr Rychlý v úlohe politika.

S hereckým obsadením filmu sa spájajú hneď dve zaujímavosti. Po dlhšej dobe uvidíme pred kamerou éterickú Evu Vejmělkovú, hviezdu kultovej snímky „Fontána pre Zuzanu“. Okrem toho, že sa zhostila role jednej z troch hlavných postáv, je tiež spoluautorkou scénára, ktorý napísala spoločne s manželom, režisérom Dušanom Rapošom.

Ďalšou tvárou, ktorá je dobre známa českým i slovenským divákom, je úspešný komik a moderátor Petr Rychlý – predstaviteľ jednej z mužských hlavných úloh. Hoci je Petr Rychlý z televíznych obrazoviek už dlhé roky veľmi dobre známy, práve postava vo filme Ženská pomsta je jeho prvou filmovou rolou. „Režisér Dušan Rapoš je pre mňa anjel. Som veľmi rád, že si ma vybral, pretože on konečne prelomil to, že si môžem zahrať vo filme. Je to prvý film v mojej hereckej kariére,“ neskrýva Petr radosť z prvej filmovej príležitosti.   

Popri šestici hlavných hrdinov sa v hereckom obsadení filmu ukážu tiež Jakub Kohák, Dana Morávková, Pavel Zedníček, Dominika Myslivcová, Adam Mišík a mnohí ďalší.

Prírastok do bohatej filmografie režiséra Dušana Rapoša

Snímka je najnovším počinom v bohatej filmografii slovenského režiséra Dušana Rapoša. Legendárny režisér sa zapísal do dejín našej kinematografie réžiou snímok Utekajme už ide! (1987), Rabaka (1989), Fontána pre Zuzanu 1, 2, 3 (1985, 1993, 1999), Cinka Panna (2008) či naposledy rozprávkou Keď draka bolí hlava (2018).

Hviezdna herecká zostava filmu Ženská pomsta nešetrí slovami chvály na režiséra, všetci sa  zhodujú, že vďaka ľudskému a priateľskému prístupu Dušana Rapoša si príjemné nakrúcanie maximálne užili a to iste vidno i na výsledku…

„Herečky Mahulena Bočanová, Jana Paulová, Eva Vejmělková, ale aj ich partneri Robert Jašków, Mirek Etzler a Petr Rychlý si sadli, skvele si navzájom rozumeli a svojich úloh sa zhostili s patričným nadhľadom, ale tiež hereckou noblesou. Som veľmi rád, že som s nimi mohol pracovať práve na komédii, hovorí Dušan Rapoš na margo hereckého obsadenia.

„Na pľaci po celý čas panovala veľmi priateľská atmosféra a pohoda a ja by som bol rád, aby sa táto pohoda preniesla tiež do filmu a potešila divákov. A to nielen ženy. Do kina pozývam aj pánov, aby videli, o všetko sú schopné vyviesť podvedené ženy svojim neverným mužom, keď spoja sily…“ dodáva.  

Koronavírus skomplikoval nakrúcanie

Uvedenie filmu do kín sprevádzajú dve piesne v podaní dvoch legiend českej hudobnej scény. Svoje zastúpenie tu má opäť – ako inak – mužský i ženský element – a tak v snímke môžeme počuť skladbu Párkrát, v ktorej hviezdi Petr Kolář a rovnomennú titulnú pieseň filmu Ženská pomsta – tú naspievala Helena Vondráčková, ktorá si vo filme tiež zahrala rolu zdravotnej sestry.

Prvá klapka komédie Ženská pomsta padla 4. 11. 2019 v Prahe a posledná 1. 6. 2020 v Beskydoch na Severnej Morave. Záver nakrúcania poznačila pandémia koronavírusu a núdzový stav – tvorcovia museli preto meniť termíny i lokácie nakrúcania. Napokon, však všetko vyriešili a film sa podarilo sfinalizovať.

„Sme radi, že sme vďaka uvoľňovaniu opatrení mohli v náhradnom prostredí film dotočiť,“ hovorí  producent Petr Šiška.  Na plátna slovenských kín  prinesie komédiu Ženská pomsta 10. septembra distribučná spoločnosť Magic Box Slovakia.