Jubilanti v Šarišskej galérii / Vzlety, úlety a pády Arpáda Račka

0
438
ReklamaŠiroký sortiment výrobkov od výrobcov Searchlight, Massive- Philips, Kanlux, EGLO, Lucide, Lampions, Rábalux a LED-POL

(ako) – Kultúrne stánky sú už pre verejnosť znova otvorené a Šarišská galéria v krátkom čase pripravila zaujímavú výstavu. Otvára ju dnes. Venovaná je známemu sochárovi a maratóncovi, ktorý by mal tento rok 95 rokov.

Výstava „Arpád Račko 1930 – 2015: Vzlety, úlety a pády“ je príspevkom k nedožitým deväťdesiatym narodeninám autora svetoznámeho košického Maratónca.

Súbor diel tohto popredného východoslovenského sochára, okrem pamätníkov vo verejnom priestore, sa stal súčasťou najvýznamnejších slovenských múzeí a galérií, súkromných zbierok v Českej republike, Francúzsku, Rusku, Švajčiarsku, Poľsku, USA, Švédsku, Nemecku, Anglicku a Kanade, vrátane Václava Havla, Alexandra Kwaśniewského, Luciana Pavarottiho alebo Hillary Clintonovej.

Jeho súsoším „Hudba a poézia“ je Slovensko zastúpené v OSN. Pre Prešov vytvoril sedemmetrový antikorový Gordický uzol pred internátom UPJŠ. Výstava potrvá do 27. septembra a jej kurátorom je Miro Procházka.

Foto: ŠG

ReklamaPredaj a distribúcia cestovín