SoaRea – NOVÁ TALKSHOW NA SLOVENSKU

0
542
SoaRea – NOVÁ TALKSHOW NA SLOVENSKU
ReklamaŠiroký sortiment výrobkov od výrobcov Searchlight, Massive- Philips, Kanlux, EGLO, Lucide, Lampions, Rábalux a LED-POL

Počas mimoriadneho stavu SR COVID – 19, sa kultúra a umelci dostali do tragickej situácie. Zákaz tvoriť – zákaz pracovať. To však neodradilo skupinu kreatívnych ľudí, ktorí dali hlavy dokopy a vytvorili jedinečný projekt svojho druhu, a to pravidelnú YouTube reláciu – talkshow s originálnym názvom SoaRea z divadla LA KOMIKA, za dodržania  všetkých bezpečnostných opatrení nariadených vládou.

SoaRea – meno relácie vzniklo spojením dvoch slov, konkrétne francúzskeho slova „soirée“ foneticky soaré, čo je medzinárodne používané slovo vo význame spoločenský večer, večierok, spoločenská udalosť a zo slova „Rea“, čo je meno herečky Renáty Ryníkovej, ktorá túto talkshow spolu s výrobným tímom realizuje a zároveň moderuje v komediálnom divadle LA KOMIKA.

Príjemné okamihy v nepríjemnej dobe

Za celým projektom SoaRea sa skrýva malý kreatívny tím ľudí, ktorí celý projekt robia dobrovoľne, bez nároku na akýkoľvek honorár, avšak s veľkým odhodlaním vniesť do tejto letargickej doby kus človečenstva a ľudskosti v podobe veľmi osobných a neobyčajných rozhovorov s vybranými slovenskými hercami. Talkshow si kladie za cieľ priniesť rozptýlenie, rozveselenie, uvoľnenie, ale aj zamyslenie sa  nad dôležitými témami. Výsledný efekt je príjemný a ľudský, miestami až dojemný. Diváci by sa mali cítiť tak, ako by hosť zavítal k nim domov a oni tak mali možnosť stráviť s ním príjemné okamihy v nepríjemnej dobe.

Viete kto je Rea?

Koncept tejto relácie je jednoduchý, ale príťažlivý. Herečka, Renáta Ryníková, alias Rea, ktorá už celých 20 rokov bez prerušenia aktívne pôsobí na mnohých divadelných doskách (Divadlo LA KOMIKA Bratislava, Divadlo Andreja Bagara Nitra, Divadlo Aréna Bratislava, Divadlo GunaGu Bratislava, Slovenské komorné divadlo Martin, etc.), ale aj v televíznych seriáloch či vo filme Cuky Luky, si pozýva do diskusného červeného kresla vo svojom domovskom divadle LA KOMIKA rôznych hercov.

SoaRea – NOVÁ TALKSHOW NA SLOVENSKU
Herečka, Renáta Ryníková, alias Rea.

Hviezdy, ako ich nepoznáte

Aby však relácia nebola len ďalšou, do počtu mnohých tohto druhu, výsadou týchto rozhovorov je, že moderátorka má so všetkými svojimi hosťami veľmi blízky a priateľský vzťah. Tak sa rozhovory neoklieštia len na informácie, ktoré sú už divákom dlhodobo známe z médií, ale dostávame tu možnosť spoznať hviezdy, ako ich ešte nepoznáme. Poodhaliť ich minulosť, spoznať  ich študentské časy a ich spomienky, nazrieť do ich súkromia a vidieť ich uvoľnených v priateľskom rozhovore. Diskusia je vždy ladená veľmi osobne a emotívne, čo nám dokazujú už aj prvé natočené diely, kedy sa hostia úprimne rozcítia a vôbec sa neostýchajú ani vyroniť slzu. Rozhovory nesú vždy aj istý morálny, ale nie však mentorský odkaz. Ľudskosť, absolútna prirodzenosť a spontánnosť je to, čo tento projekt odlišuje od všetkých ostatných show tohto typu. Takúto devízu má jedine internetová relácia SoaRea z divadla LA KOMIKA, ktorá je zverejňovaná prostredníctvom YouTube kanála SoaRea od 21.apríla 2020 a má premiéru každý utorok o 20:00 vždy s iným hosťom. Každý diel je v trvaní cca. 45 minút. Všetky zverejnené časti sú dostupné na kanáli  SoaRea v sekcii „videa“.

Sledovanie je zadarmo, ale každý divák môže v prípade záujmu podporiť výrobu relácie kúpou dobrovoľnej, tzv. „solidárnej vstupenky SoaRea“ v sume od 5 do 20 eur  na týchto portáloch:

https://www.ticketportal.sk/event/SOLIDARNA-VSTUPENKA-talkshow-SoaRea

https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/solidarna-vstupenka-talkshow-soarea-slovensko/

https://www.inviton.eu/event-stream/10861

Zastrešenie a punc celému projektu dáva magické komorné divadlo LA KOMIKA uprostred centra Bratislavy, z ktorého dosák a kresiel sa všetko dostáva k divákom. Režijnú taktovku nad moderátorkou, kamerami a strihom drží známi televízny režisér, ale aj autor mnohých divadelných titulov Karol Vosátko, ktorý je aj autorom a režisérom všetkých titulov v spomínanom divadle.

Touto reláciou dostáva internetové publikum možnosť privítať v pohodlí svojho domova moderátorku a jej hostí tak, ako ich ešte nepoznáte. Nezabudnuteľné okamihy spomienok, historiek aj dojímavých dialógov získate len jediným kliknutím na odber YouTube kanála:
https://www.youtube.com/SoaRea

K dnešnému dňu si ľudia môžu pozrieť už päť zverejnených dielov:

  1. S Mariánom Mitašom

  1. So Zuzanou Kanócz

  1. S Ľubošom Kostelným

  1. S Kristínou Turjanovou

  1. S Miroslavom Nogom

  1. S Karin Haydu

bude odpremierovaný v utorok 26.5.2020 o 20:00.

Diváci sa majú na čo tešiť aj v ďalších častiach. Relácia ponúkne ešte množstvo zaujímavých hercov ako napr. Marcel Nemec, Zuzana Vačková, Martin Nahálka, Slávka Halčáková, Tomáš Palonder či Kristína Greppelová.

Realizačný tím:

Priestor zabezpečuje Natália Vosátková, riaditeľka divadla a divadlo LA KOMIKA, občianske združenie so sídlom na Michalskej ulici č.5 v Starom meste Bratislava 1, ktoré existuje a produkuje divadelné predstavenia komediálneho charakteru už od roku 2015. http://www.lakomika.sk/home

Námet, scenár, PR, moderátorka: Renáta Rea Ryníková
www.instagram.com/renatarynikova
www.facebook.com/RenátaRyníková-341945019307441
réžia: Karol Vosátko
kamera a strih: Ján Levický
pomocný kameraman: Dominik Kusý
zvuk: Lukáš Kunst
foto: Dáša Šimeková
rekvizity a technika: Ondrej Jánošík
umelecká maskérka: Kristy Wolf
herečku oblieka: Lombardi Fashion House a La Sicilia – luxusná móda
Hudba:
hudobný námet: Lukáš Kunst, realizácia: klávesy: Peter Kunzo, gitara: Engin Turker, basgitara: Tibor Farkaš, bicie: Mattia Muller, nahrávacie štúdio: Muller Sound.

 

Vyrobila OZ Zborová akadémia v spolupráci s divadlom LA KOMIKA

ReklamaPredaj a distribúcia cestovín