VAMEX s chuťou tradície a vôňou novôt

VAMEX s chuťou tradície a vôňou novôt

Aj vy sa niekedy neviete, ako sa hovorí, dojesť čerstvého pečiva? Dnes už je výber tak široký, že časy, keď boli dostupné len biele rohlíky či ovocné lúpačky sú nenávratne preč. O tom, ako aj pekárenská výroba drží krok s časom, o novinkách a dopyte sa dozviete od spoločnosti VAMEX, ktorá má viac ako 20 ročnú tradíciu v pečení chleba a pečiva.

Pekárenská výroba firmy VAMEX prešla vývojom od pečenia chleba v malých pekárňach v rámci Košíc po súčasnú automatizovanú výrobu v jednej z najmodernejších pekární Slovenska. Samozrejmosťou pre nich ostala výroba chleba tradičnou receptúrou, teda z kvásku. „Prírodne kvasenie trvá dvanásť hodín a na jeho výrobu sa používajú len prírodné suroviny bez chemických látok urýchľujúcich kvasenie. Našou filozofiou je pečenie chleba len z prírodných surovín,“ prezradil o výrobe tradičného slovenského chleba Roman Huppert zo spoločnosti VAMEX, ktorá je momentálne rozlohou aj produkciou najväčšia pekáreň na Slovensku. 
 
V súčasnosti je ich ponuka pekárenských výrobkov naozaj široká. „Ponúkame viac ako tridsať druhov rôzneho chleba a vyše deväťdesiat druhov bežného a sladkého pečiva,“ doplnil. Pečivo VAMEX nájdete po celom východnom Slovensku. Aby bolo vždy na pultoch čo najčerstvejšie, rozvoz sa robí viackrát denne. „Moderná technológia svojou kapacitou nám pomáha vyrobiť väčšie množstvá za kratší čas, čím vieme zaručiť pre našich zákazníkov čerstvosť a, samozrejme, i kvalitu,“ konštatoval Roman Huppert.
 


 
Len pre zaujímavosť, mesačne upečú približne päťstotisíc kusov obľúbeného tmavého chleba a klasických bielych rohlíkov viac ako osem miliónov. Väčšina receptúr je tradičná, niektoré  sú rovnaké vyše dvadsať rokov, iné „obkukali“ aj od mám či starých mám. Sortiment dobrôt sa však aj stále dopĺňa. A kde čerpajú inšpiráciu? „Trh pravidelne monitorujeme, navštevujeme svetové výstavy, napríklad v Nemecku a Francúzsku, kde sa stretávame s novými trendmi, ktoré chceme preniesť i na Slovensko. V neposlednom rade sledujeme i konkurenciu, v čom je lepšia a v čom ju dokážeme prekonať,“ uviedol.
 
Spoločnosť VAMEX tiež sortiment neustále dopĺňa podľa požiadaviek zákazníkov. „Neustále v našej spoločnosti prebieha vývoj nových produktov, ktoré následne testujeme u našich zákazníkov a až po úspešnom otestovaní tie najlepšie produkty uvádzame na trh. Od 1. júna prichádzame na trh s viacerými novinkami, medzi inými je to päť druhov nových príchutí závinov malinovo-kokosová príchuť, tvaroh - mandarínka, mak - višňa, gaštanové pyré, kakao - kokos,“ prezradil o novinkách.
 

 
VAMEX myslí aj na tých, ktorí sa stravujú zdravšie. Pre týchto zákazníkov začali s výrobou bielkovinových chlebov, špaldového chleba
a ražno-špaldového pečiva. Samozrejmosťou je tiež neustála inovácia výrobných zariadení, technologických postupov a v neposlednom rade i výrobkov, aby produkty spĺňali náročné kritériá zákazníkov v oblasti tradičnej pekárenskej výroby ako i oblasti ako je zdravá
a racionálna výživa.
 
 
Špecializované predajne
  • V roku 2010 sa spoločnosť rozhodla vybudovať sieť vlastných špecializovaných predajní pečiva (v súčasnosti 8 predajní v rámci východného Slovenska)
  • V predajniach sa prezentuje špeciálna produkcia výrobkov, ktoré nikde inde nekúpite 
  • Pečenie výrobkov v peciach priamo na predajni – zaručená čerstvosť
 
Ochutnajte našu produkciu v prešovských predajniach:
 
Predajňa VAMEX - OC Kaufland, Levočská 40, Prešov otváracia doba od 7. - 20. hodiny od pondelka do nedele.
Predajňa VAMEX - OC Kaufland, Arm. Gen. L. Svobodu 23, Prešov otváracia doba od 7. - 20. hodiny od pondelka do nedele.


Inzercia

Diskusia k článku