V Prešove sa budeme objímať na ulici

V Prešove sa budeme objímať na ulici

Rozdávať objatia, radosť, povzbudenie a úsmevy... To je cieľom jedinečného celoslovenského podujatia, ktoré opäť nevynechá ani naše mesto. Kedy môžete v Prešove získať objatie úplne zadarmo?

 Prísť si po objatie a pozitívne sa naladiť  budete môcť aj u nás. Celoslovenský Hug Day sa uskutoční už v stredu 25. júna od 10. hodiny. Rozdávať objatia sa však bude po celom Slovensku, od západu na východ, od severu na juh. Zapoja sa ľudia z Bratislavy, Košíc, Popradu, Rimavskej Soboty a mnohých ďalších miest. Minulý rok v Prešove rozdali 4971 objatí. 

Tretí ročník sa prenesie aj za hranice Slovenska a zapoja sa do neho napríklad aj „rozdávači“ objatí z Českej republiky. Aby toho nebolo málo, objatia si môžu ľudia prísť vyzdvihnúť až do Azerbajdžanu, kde sa bude akcia konať pod hlavičkou slovenského Hug Day. Na najväčšie podujatie svojho druhu sa pripravujú až stovky dobrovoľníkov. Tí ponúknu objatia pre nich neznámym okoloidúcim. Snahou organizátorov je prekonať minuloročný rekord v počte rozdaných objatí, ktorých rok 2013 priniesol viac ako 58 tisíc.

Deň individuálnych, hromadných aj netradičných objatí bude doplnený sprievodným programom vo viacerých mestách. V nich sa dobrovoľníci rozhodli zorganizovať hromadné objatia, netradičné objatia, diskusie či krátke hudobné vystúpenia.

Diskusia k článku