Marta Skalková: Verím v kultúrnosť verejnosti

Marta Skalková: Verím v kultúrnosť verejnosti

Cestujete aj vy vlakom? Poznáte to dlhé čakanie, ktoré nie vždy máte s kým zdieľať? Cestujúci v Prešove už nemusia zúfať, lebo si ho môžu spríjemniť, ako jediní na Slovensku, návštevou knižnice.Na železničnej stanici už viac ako týždeň funguje nová pobočka Knižnice P. O. Hviezdoslava, ktorá je vôbec prvou svojho druhu na Slovensku. Originálna je v tom, že je otvorená pre každého cestujúceho.

Vedenie mestskej knižnice sa pohrávalo s myšlienkou pojazdnej knižnice už dlhšie. Dôvodom bolo, podľa riaditeľky, že mali veľa darovaných kníh od obyvateľov a hľadali možnosť ako ich účelne využiť. Napokon sa rozhodli, že by mohli využiť priestor čakárne na prešovskej železničnej stanici. „Vďaka ústretovosti prednostu a pracovníkov vznikla teda Staničná knižnica, ktorá by mala slúžiť na spríjemnenie čakania a cestovania všetkým cestujúcim,“ informovala riaditeľka Knižnice P.O. Hviezdoslava, Marta Skalková. Pri podobných projektoch sú zväčša „kameňom úrazu“ financie. V tomto prípade knižnicu otvorenie novej pobočky nestálo nič. „Otvárali sme ju v rámci festivalu Prešov číta rád, ktorý je podporovaný Ministerstvom kultúry. Bola potrebná akurát práca a nadšenie mojich kolegýň knihovníčok, aby sme knihy povyberali, roztriedili podľa žánrov a obalili,“ uviedla Marta Skalková...

Michaela Demková

...Celý príspevok nájdete v pondelkovom Prešovskom večerníku, alebo v sekcii pre predplatiteľov. 

Diskusia k článku

Šírme kultúru....
autor: robka | dátum: 07.10.2014 09:58:01
Perfektný nápad ísť si prečítať knihu alebo časopis do "Staničnej knižnice".. aj deti tam majú svoj kútik !!! Tak sa cestovanie stáva príjemnejšie, pritom je aktívne strávený čas a pod.

Všetkým čítavým prajem, aby čakanie bolo ešte viac a viac "čítavejšie"....

Ja tam budem chodievať stále, aj keď budem čakať na autobus.....