DOMOV JE MIESTO, KDE SA RODÍ NOVÝ ŽIVOT

DOMOV JE MIESTO, KDE SA RODÍ NOVÝ ŽIVOT

Aj dnes sme tu s pravidelnou dávkou informácií o nákupe nehnuteľnosti. Dnes zhrnieme pár faktov, ktoré rozhodujú u väčšiny z nás. Na to, ako to v praxi chodí, sme sa opýtali konateľky developerskej spoločnosti ELISIA, s. r. o. a obchodníčky s nehnuteľnosťami Ing. Blanky Feč Vargovej.

Na čo by nemali nikdy naši čitatelia zabúdať pri výbere nehnuteľnosti?
- Je treba pamätať na to, že nehnuteľnosť je zväčša najväčším majetkom, ktorý ľudia majú. Preto je dôležitá jednak jej investičná hodnota, ale aj jej likvidita. To znamená, že v prípade, že dôjde v živote ku krízovej situácii, je to práve likvidita, čiže schopnosť predať nehnuteľnosť čo najrýchlejšie. Mnohokrát som videla, ako v živote ide o minúty. Preto je lokalita jedným z najdôležitejších kritérií pri predaji nehnuteľnosti, tam sa pomýliť nikdy nemôžete, či už ide o byt, dom, alebo o pozemok. Pri premýšľaní klientov často hovorievam, že najväčšou hodnotou v živote človeka je čas. Čas je aktívum, ktoré je nenahraditeľné. A preto vôbec nie je jedno ako s časom vo svojom živote naložia. Nie je jedno kde, s kým a ako svoj život prežijú. Pretože čas a život tak rýchlo plynú. A je možné, že na starosť sa otočia a zistia, že práve v produktívnom veku bolo treba urobiť rozhodnutie, ktorého sa možno báli, a tak svoj život prežili bez krásy bývania, po ktorej túžili. Bývanie vo vhodnom  dome a pri dobrom výbere dokáže totiž „rozsvietiť“ každý deň. Osobitnou kapitolou, na ktorú by som chcela upriamiť pozornosť, je život v rodinnom dome s malými deťmi. Ako pre mamičky, tak pre deti. Je neporovnateľné tráviť materskú dovolenku v rodinnom dome a v byte. Tu už len dodám, že veľmi odporúčam mladým rodinám kupovať domy čo najbližšie k občianskej vybavenosti a službám. Aby sa zas život v rodinnom dome nezmenil na „taxíkovanie“ rodičov s deťmi. Dnešný prešovský trh s rodinnými domami už poskytuje možnosti spojenia života v rodinnom dome a kompletnýmislužbami.Dostupné sú už aj štvrte sídlisk, kde je možné kúpiť si rodinný dom, a tak teda spojiť všetky výhody sídliska s výhodami života v rodinnom dome. 

Čo je možno najväčšou devízou bývania v rodinnom dome?
- Za najväčšiu devízu ja osobne pokladám terasu a záhradu. Sú to tie miesta, v ktorých človek naberá síl, relaxuje a vychutnáva život. Je neporovnateľné prísť domov do tmavého kútu a absolútne iné vrátiť sa domov, kde vás čaká mäkké kreslo na terase, hojdačka na záhrade. Odpradávna je známe, a v dnešnej dobe to platí ešte viac, že stres sa vytráca v prírode. Už len každodenné polievanie a kosenie trávnika, sadenie a zalievanie kvetov, kríkov, vás dokáže dostať do úplne inej dimenzie žitia. Posedenia s priateľmi, grilovania na záhrade, spev vtákov, západ slnka, ale aj teplé letné večery, to je to, prečo sa skutočne oplatí investovať do rodinného domu. 

Vedeli by ste našim klientom odporúčať bývanie?
- Naša spoločnosť je   realizátorom projektu s názvom Kráľova Hora. Je to uzavretý komplex urbanizmu, výstavba rodinných domov s inovatívnym, ale hlavne možným financovaním. Nie je potrebná pritom hotovosť na kúpu pozemku a následné zakladanie stavby. Našim klientom predstavujeme základné štyri typy rodinných domov. Sú to dva typy kaskád v prevedení QUEEN a PRINCESS s úžitkovou plochou od 145 m2 do 160 m2, dvoma terasami a zabudovanou garážou. Ďalej je to klasický bungalov so zastavanou plochou 147 m2, úžitkovou plochou 120 m2 a krásnou 30 m2 terasou. A nakoniec sú to veľkorysé VILADOMY s pozemkami od 6,5 á do 10 á.
 
Čo je vašim developerským cieľom pri projekte Kráľova Hora?
- Našim cieľom je priniesť krásu bývania v rodinných domoch do kompletných služieb zeleného Sídliska III. Našim cieľom je, aby ľudia nemuseli odchádzať z mesta Prešov, aby mohli žiť v rodinnom dome. Prajeme si, aby deti mali blízko do školy i zo školy, ale zároveň, aby mali možnosť vyrastať v dome. Aby mohli navštevovať svojich spolužiakov, ktorí na sídlisku žijú. Chceme, aby rodiny trávili svoj čas spolu. Prajeme si, aby deti mali bezpečnú a uzavretú lokalitu, v ktorej sa môžu hrať i bicyklovať. Bývanie v rodinnom dome vie priniesť pre rodinu súkromie a iné prežívanie každého dňa. TIETO VŠETKY POCITY TVORIA CHVÍLE, KTORÝCH SÚČTOM JE NÁŠ ŽIVOT. 
 
Kde vás naši čitatelia môžu nájsť?
- Sme buď priamo na pozemkoch Kráľovej Hory na Sídlisku III, nad ulicou Mirka Nešpora. Alebo je to v našom predajnom centre na Levočskej 12, v Prešove. Momentálne od soboty však prebieha naša unikátna výstava v novootvorenom obchodnom centre v Prešove, kde spolu so spoločnosťou ŠUMA nábytok, rezbárom Milanom Krajňákom vytvoríme RAJSKÚ ZÁHRADU NA KRÁĽOVEJ HORE. Je to spojenie reálneho života, krásy bývania a anjelského pohľadu na život ukrytého v dreve rukami majstra. Týmto všetkých srdečne pozývam na trochu relaxu, oddychu a pár slov „o inom svete“. 
 
 

Diskusia k článku