Kvalita čaju na nezaplatenie

Kvalita čaju na nezaplatenie

„Nikdy by som neodpovedal, že raz vymením šálku čierneho espressa za lahodný čaj. Bol som naozaj veľký kávičkár až do vtedy, pokiaľ som neobjavil taje čajov,“ povedal Janko Ihnácek. Ten má doma úctyhodnú zbierka čajov, šálok aj čajníkov. Čaj má na každý deň iný. Tak ako niekto si necháva pálenku na špeciálnu príležitosť, tak isto má Janko odložený čaj na zvláštny deň.

„Vždy som mal rád dobrú kávu. Ešte za socíku som si vždy nejakú zohnal v podpultovom predaji. Za posledných pár rokov som však čoraz viac začal holdovať čaju. Vyskúšal som ich už stovky,“ vysvetľuje Prešovčan Janko Ihnácek. „V každej krajine majú iné zvyky pitia čaju a to ma fascinuje asi najviac. Ochutnal som čínske čaje, čaje zo Srí Lanky, Egypta, Turecka, z ostrova Maurícius taktiež som skúsil aj tie tradičné anglické. V Turecku som pil čaj ráno, na obed aj večer. Prišiel som však na to, že tie malé štamperlíky, z ktorých čaj pijú majú, v sebe viac teínu ako tri moje domáce espresá. Po trojdňovej návšteve v Istanbule som mal ešte týždeň problém v noci zaspať,“ smeje sa pri rozprávaní svojich zážitkov zberateľ.
 
„Mám veľmi rád čierne čaje. V Británii som sa od domácich naučil, aký je správny pomer mlieka a cukru do ich tradičného Earl Grey. Aspoň raz týždenne si ho zvyknem robiť aj doma. Ostatní členovia mojej rodiny však skôr preferujú ovocné alebo zelené čaje. Doma mám monetálne asi tridsať čajov z celého sveta. Niektoré som si doniesol z ciest sám, iné som dostal od známych a keď sa mi postupne míňajú, kúpim si nejaký dobrý cez internet. Ten kto už raz skúsi naozaj kvalitný čaj vie, že ten čo sa predáva u nás je len zafarbená voda,“ konštatuje.
 
Na každý čaj má zberateľ aj šálku či špeciálnu kanvičku. „Po prvé, čaj sa nikdy nezalieva vriacou vodou, po druhé musí byť vkusne naservírovaný,“ upozorňuje Janko.
 
„Mojím najväčším zážitkom bola cesta na ostrov Maurícius. Ten je známy svojimi čajovými plantážami, vanilkou, kávou a cukrovou trstinou. Na ostrove som navštívil výrobňu čaju Bois Cherí. Bol to pre mňa veľký zážitok. Zbierali sme čajové lístky s domácimi a potom nám ukázali celý proces sušenia a výroby kvalitného ostrovného čaju,“ prezrádza na záver Janko Ihnácek. 

Diskusia k článku