Alexandra povýšila pečenie na umenie

Alexandra povýšila pečenie na umenie

(dt) - Alexandra Prosvirninová (28) je mladá, sympatická dievčina, ktorá sa už odmala učila piecť. V kuchyni sa motala okolo maminej sukne a pozorne načúvala jej radám. Dnes vo svojom voľnom čase pečie torty rôzneho druhy, ktoré vyzerajú ako hotové umelecké diela, človeku je až ľúto sa do nich pustiť.


Pečeniu tort sa venuje už približne dva roky a všetko to začalo len preto, aby potešila svoje neterky Lauru a Sofiu. „Môžem povedať, že mojím hlavným dôvodom, prečo pečiem, sú moje neterky. Raz, keď mala Sofia tri roky, objednali sme si u cukrárky tortu. Tá na pohľad síce bola krásna, no chuťovo, žiaľ, nie. A keďže  nebola chutná a ani lacná záležitosť, povedala som si, že to na ďalší rok skúsim sama. Teda na štvrté narodeniny som piekla tortu ja. Nielenže každému chutila, ale sa aj páčila, hlavne našej oslávenkyni. Veľmi ma to potešilo a naštartovalo ďalej. Teraz mám už akokeby mániu na všetko, čo sa týka pečenia. Čo nemám, treba, samozrejme, dokúpiť, no veľa vecí sa snažím robiť sama,“ prezradila Saška. 
 

Prvá torta, ktorú Saška urobila, potešila malú Sofia.
 
 
Samotné pečenie pre ňu nebol problém, aj keď vždy bolo čo zdokonaľovať. Problémy prišli pri zdobení. „Základy pečenia ma učila mamka odmalička, tak to nebolo až také ťažké. Problémom bola práca s fondánom, keďže dovtedy som s ním nikdy nepracovala. Pri prvej torte som z vaľkania mala „svalovku“ a to nielen ja, ale aj môj otec, ktorý mi pomáhal. Pri každej torte to už potom šlo stále ľahšie a ľahšie. Chcelo to len prax.“
 

 
Zaujímalo nás, na ktorú tortu je najviac hrdá. „Keďže pečiem pre rodinu, tak každá torta pre mňa niečo znamená a som hrdá na všetky. Pri každej sa naučím vždy niečo nové, preto neviem vybrať jednu konkrétnu. Pečenie je moje hobby a relax. Môžem sa pritom realizovať a učiť nové veci. Robím to preto, že ma to baví a radosť v očiach obdarovaných je to najväčšie zadosťučinenie,“ hovorí šikovná tortárka. Aj keď je pečenie pre ňu len hobby a robí to pre radosť, rada kráča s dobou a preto sa vždy, ak jej to čas dovolí, učí nové „vychytávky“. „V rámci voľného času sa snažím naučiť vždy niečo nové. Keď je čas, pozriem si videá ako a čo robia iné tortárky a snažím sa to naučiť. Momentálne som dostala do daru airbrush set na torty a s ním skúšam nové veci. Nakúpila som si rôzne farby a hneď som sa do toho pustila. Prvýkrát som s airbrushom zafarbovala fondán, aby sa podobal na vesmír a myslím, že sa mi to celkom podarilo. Samozrejme, časom by som chcela absolvovať aj nejaké školenia.“ 

A v čom tkvie tajomstvo dokonalej torty? „Treba sa zamerať na kvalitu a nie kvantitu. Torta by mala byť potešením nielen pre oči, ale aj pre chuťové poháriky a, samozrejme, základ je robiť to s láskou. No a čo sa týka prípravy, mám svoje tajné prísady, ale to je tajomstvo šéftortárky,“ dodáva s úsmevom Saška.

 

Torty sú tak nádherné, až je ich škoda zjesť. 

 
Foto: archív A.P. 

Diskusia k článku