Valaška od baču

Valaška od baču

Tento týždeň vám prinášame naozaj zaujímavú zberateľskú vášeň. Marián Tajcovský má doma 25 pravých slovenských valašiek. Väčšina z nich nie je kupovaná, ale darovaná či robená na objednávku.

Každý kúsok má svoje miesto

Každý kúsok má svoje miesto

V byte pani Ivany nenájdete na stenách žiadne maľby či fotografie. Už niekoľko rokov má, ako sama hovorí, puzzle mániu. Tie visia všade, kde je miesto. Jej najbližší s darčekmi problém nikdy nemajú. Nové puzzle do zbierky sa predsa zíde vždy.

Pozor. Zíde sa to nevyhodiť!

Pozor. Zíde sa to nevyhodiť!

V dnešnej netradičnej vášni vám predstavíme Michala Kolpáša, ktorý na dôchodku prepadol niekoľkým zberateľským vášniam. Priznáva, že aj u neho prepukol ošiaľ zvaný „veď to sa ešte zíde“. Zbiera zapaľovače, platne či staré video kazety. V jeho byte však nájdete aj naozaj hodnotnú zbierku kníh.

Namiesto 4-izbového bytu v Bratislave obrovská škatuľa spomienok

Namiesto 4-izbového bytu v Bratislave obrovská škatuľa spomienok

V našej rubrike netradičná vášeň sme Vám už priniesli desiatky naozaj zaujímavých zberateľských záľub. Zistili sme však, že nielen Prešovčania majú v sebe tie známe symptómy zberateľstva. Vo svete existuje aj medzinárodná súťaž, do ktorej sa rok čo rok zapájajú zberatelia z celého sveta. Podmienka je jediná, zbierka musí byť naozaj zaujímavá.

Najobľúbenejším je šperk, ktorý vyrobili spoločne s dcérkou

Najobľúbenejším je šperk, ktorý vyrobili spoločne s dcérkou

Dnes Vám v rubrike netradičná vášeň predstavujeme Adrianu Štefaňákovú, mladú mamičku, ktorej zdá sa, jej ratolesť až tak veľa vrások na tvári nerobí. Popri materskej dovolenke sa totiž pustila do remesla. Ručne vyrába bižutériu a doplnky.

Učarovali jej fialky

Učarovali jej fialky

Stanka Kerestešová vyštudovala strednú umeleckú školu. Najviac ju bavil dizajn, pri ňom teda ostala. Keďže najradšej má slobodu a všetko živé, rozhodla sa pre záhradné dizajnérstvo. Tí, ktorí svoju prácu milujú, si ju často donášajú aj domov – je totiž už akousi neoddeliteľnou časťou ich osobnosti. Tak je to aj so Stankou, ktorá tvrdí, že práve láska k prírode ju v podstate motivovala aj k štúdiu a terajšiemu povolaniu. „Milujem rôzne rastliny, kvietky a trávy. Najviac mi však už v detstve učarovali fialky. Tieto nežné kvietky sú vlastne mojou vášňou,“ hovorí usmievavá milovníčka fialových rastliniek.

Ženský výstrih alebo mužský trup

Ženský výstrih alebo mužský trup

V rubrike netradičná vášeň vám dnes predstavujeme skutočne netradičné spojenie. Mladý huslista Filip Lipka totiž prepadol skutočne netradičnému hobby. Tým je cukrárenská výroba. Jeho torty potešia nielen chuťové poháriky, ale sú aj pastvou pre oči. V rozhovore nám porozprával ako sa k tejto netradičnej záľube dostal a čo ho na nej baví.

Tričká s iróniou

Tričká s iróniou

V rubrike netradičná vášeň vám dnes predstavujeme šikovný párik mladých Prešovčanov. Ich vášňou sa popri práci stala tvorivá činnosť. Produkty sú všetko ručne vyrábané originály, či už sú to tričká, kabelky alebo šperky. V prípade, že vás zaujali a radi by ste sa zoznámili s ich tvorbou na cestách internetom, odbočte na www.uhazart.com a www.madeinhome.cz.

Zberateľskú mániu spustil darček k desiatym narodeninám

Zberateľskú mániu spustil darček k desiatym narodeninám

Začalo sa to úplne nevinne? Zaľúbili ste sa aj vy na prvý pohľad a teraz to neviete skončiť? Reč nie je o romantickej láske, ale o zberateľských vášňach. Aj tie sa totiž väčšinou začínajú úplne nevinne. Pamätáte si, keď ste ako deti zbierali céčka, mince, plechovky od cocacoly či listové papiere? Poniektorí si z obyčajných zdanlivých „hlúpostí“ rokmi vybudovali naozajstnú závideniahodnú zbierku. Ak nemá veľkú finančnú hodnotu, tá zberateľská sa jej určite uprieť nedá.

Od ukovanej kolísky ku kováčstvu

Od ukovanej kolísky ku kováčstvu

Svoju netradičnú vášeň a zároveň aj povolanie predstavuje dnes nadaný umelecký kováč a sochár Michal Kačmár. Porozprávali sme sa s ním nielen o jeho krásnom remesle, ale aj tvorbe ako takej.